Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0 - wystawa Galeria Palowa

Opis

Bezpłatnie z Gdańską Kartą Mieszkańca! Po sukcesach w Monachium i w Brukseli wystawa ponownie będzie prezentowana w Gdańsku. Jej międzynarodowy sukces zachęcił organizatorów do powiększenia zakresu wystawy i pokazania jej turystom odwiedzającym Gdańsk oraz jego mieszkańcom od 26 maja do 28 października 2018 r. w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta. 

Po sukcesach w Monachium i w Brukseli wystawa ponownie będzie prezentowana w Gdańsku. Jej międzynarodowy sukces zachęcił organizatorów do powiększenia zakresu wystawy i pokazania jej turystom odwiedzającym Gdańsk oraz jego mieszkańcom od 26 maja do 28 października 2018 r. w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta. 

Wśród kilkuset eksponatów będzie można podziwiać repliki bransoletki Michelle Obamy, bransolety Roda Stewarta, naszyjnika Księżnej Kate i spinek Księcia Williama. Zwiedzający będą± mogli także obejrzeć koronę Miss Polonia, statuetkę Bursztynowego Słowika Małgorzaty Ostrowskiej i bursztynowe pióro Amber Rex Lidii Popiel, Ambasadorki Bursztynu. Miłośnikom przyrody spodoba się zapewne kolekcja naturalnych form bursztynu bałtyckiego i inkluzji ze zbiorów gdańskiego Muzeum Bursztynu.  

Na powierzchni blisko 200 m2 w Galerii Palowej jest eksponowanych kilkaset prac. Wiele z nich zostało nagrodzonych, bądź wyróżnionych podczas największych na świecie targów Amberif i Ambermart, a także w międzynarodowych konkursach wzorniczych. W ramach ekspozycji zwiedzający mogą podziwiać możliwości artystyczne i użytkowe bursztynu bałtyckiego w siedmiu tematycznych ujęciach, które zaskoczą niejednego widza.

Wystawę „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0”, będzie można zobaczyć w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta Gdańska w dniach 26 maja-28 października przez cały tydzień w godzinach 10:00 - 18:00. Wyjątkiem są niedziele. Wówczas wystawa będzie otwierana w godzinach 11:00-18:00.

Ceny wstępu to 6,00 zł za bilet normalny oraz 3,00 zł za bilet ulgowy.
Wystawę mogą zwiedzić bezpłatnie posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca.

Regulamin i warunki

Bezpłatny wstęp z Gdańską Kartą Mieszkańca obowiązuje w dniach 26 maja – 28 października 2018 r. zgodnie z godzinami otwarcia wystawy.
Aby skorzystać z bezpłatnego wejscia udaj się ze swoją Gdańską Kartą Mieszkańca do kasy Ratusza Głównego Miasta.
Twoja karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego. 
Z bezpłatnego wejścia można skorzystać jeden raz w czasie trwania wystawy.