Dziedzictwo Wielkiego Stepu: arcydzieła sztuki jubilerskiej - wystawa Galeria Palowa

Opis

Bezpłatnie z Gdańską Kartą Mieszkańca! Do 10 grudnia 2018 r. można zwiedzać wystawę “Dziedzictwo Wielkiego Stepu: arcydzieła sztuki jubilerskiej”. W Galerii Palowej Ratusza Głównomiejskiego gdańszczanie oraz turyści mogą zobaczyć blisko 300 eksponatów ze zbiorów Muzeum Narodowego Republiki Kazachstanu. Zaprezentowane zabytki pochodzą z okresu starożytności, średniowiecza oraz XIX-XX w.

Zabytki zostały wydobyte w trakcie badań powierzchniowych na terenie Kazachstanu i są tam uważane za bezcenny skarb narodowy. Kilkadziesiąt eksponatów to złote, bądź pozłacane przedmioty wydobyte w latach 60. XX w. ze scytyjskich kurhanów, czyli grobowców, w których chowano znamienitych członków plemienia. Muzeum Narodowe Republiki Kazachstanu w porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Sportu Republiki Kazachstanu postanowiło pokazać swoje dziedzictwo na całym świecie w ramach trzyletniego projektu „Trakt Złotego Człowieka po muzeach świata”.
 

Regulamin i warunki

Bezpłatny wstęp z Gdańską Kartą Mieszkańca obowiązuje w dniach 11 października - 10 grudnia 2018 r. zgodnie z godzinami otwarcia wystawy.
Aby skorzystać z bezpłatnego wejscia udaj się ze swoją Gdańską Kartą Mieszkańca do kasy Ratusza Głównego Miasta.
Twoja karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego. 

UWAGA! Z bezpłatnego wejścia możesz skorzystać jeden raz w czasie trwania wystawy, o ile wcześniej nie wykorzystałeś swojego bezpłatnego wejścia na wystawę „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja 2.0”