Dzień miodu i ziół. Warsztaty ekologiczne

15 sierpnia świętujemy Dzień miodu i ziół! Na Letnim Jarmarku Etnograficznym w ogrodzie Oddziału Etnografii znajdziecie stragany z pysznymi miodami z tradycyjnych gospodarstw pasiecznych. Zapraszamy także na warsztaty z wicia wianków z polnych kwiatów!


Program:

10:00-16:00
Stoiska z miodami z tradycyjnych gospodarstw pasiecznych.
W sprzedaży miody: rzepakowy, gryczany, lipowy, wielokwiatowy i rzadko spotykany o wyjątkowym smaku miód mniszkowy, a także propolisy i wyciągi z pokrzywy. Znajdziecie również miody smakowe powstałe na bazie naturalnego miodu z liofilizowanymi owocami malin, truskawek, pomarańczy, z dodatkiem płatków róży, cynamonu, imbiru. Sprzedaż połączona będzie z degustacją.

11:00-12:00
Aktywny spacer dla rodzin z dziećmi po Parku Oliwskim
Zapraszamy na spacer-wędrówkę! Zaproponujemy ciekawe zabawy na świeżym powietrzu, a w ramach świętowania Dnia ziół nauczmy się także wicią wianków.
Park oliwski stanie się nie tylko ciekawym światem przyrody, ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności. Podczas spaceru promujemy bycie blisko natury, uczymy szacunku do przyrody, tłumaczymy dlaczego tak ważna jest ochrona terenów zielonych.
* Prowadzenie warsztatów: Pracownia Wy.twórcza
* Warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 4-10 wraz z rodzicem/opiekunem.
* Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 12 71 wew. 105 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
* Czas trwania spaceru: 60 min.

14:00-16:00
Warsztaty wicia wianków z ziół i polnych kwiatów
Podczas spotkania każdy uczestnik wykona wianek z żywych, polnych ziół i kwiatów. Powstałe kompozycje przyozdobią nasze głowy, a po zasuszeniu mogą być dekoracją w domu.
Warsztaty odbędą się w ogrodzie Oddziału Etnografii w klimacie piknikowym - zachęcamy do wzięcia swojego kocyka.
* Prowadzenie warsztatów: Ela Konieczna Karuzela Pasji
* Warsztaty dla dorosłych, dzieci i rodzin (dzieci koniecznie wraz z rodzicem/opiekunem).
* Warsztaty są otwarte, bez zapisów.
* Czas trwania warsztatów: od 14:00 do 16:00.


Zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.