Spotkania z Polskim Językiem Migowym

Projektornia GAK we współpracy ze stowarzyszeniem Okno na Świat zaprasza na spotkania z Polskim Językiem Migowym. Uczestnicy poznają podstawowe znaki języka migowego oraz kulturę osób głuchych. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Niema Opera vol. 2.


Czym wyróżnia się „Niema Opera”?

Jest to projekt, który przy pomocy języka migowego oraz języka teatru przedstawi opowieść uczestników z niepełnosprawnością słuchową o ich wrażliwości oraz o tym jak postrzegają otaczający świat. Rzeczywistość jest w znacznej mierze zdefiniowana i opisana przez osoby słyszące i przez pryzmat w jaki doświadczają różnych zjawisk i wyzwań dnia codziennego. „Niema opera” stwarza przestrzeń do ukazania świata oczami osób z niepełnosprawnością, co stanowić będzie wartościowe doświadczenie zarówno dla uczestników działań warsztatowych jak i dla publiczności, która zobaczy finałowe widowisko. 

Jest to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który posługując się sztuką jako narzędziem, stwarza pole do wzajemnego kontaktu i zrozumienia osobom o odmiennej percepcji odbioru rzeczywistości.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Niema Opera vol. 2”. To już druga edycja działań mających na celu łączenie dwóch rzeczywistości: świata głuchych, ze światem słyszących.

Zajęcia mają charakter familijny - poprowadzi je Piotr Bronk wraz z synem Gustawem.

Kiedy:
 
  • 7 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 14 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 21 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 28 czerwca, godz. 17:30-18:45
 
Gdzie: Projektornia Gak, ul. Dworska 29A

Udział jest nieodpłatny!
Obowiązują zapisy: projektorniagak@gak.gda.pl, tel. 58 343 46 91