Weekend Bioróźnorodności z Hevelianum - warsztaty

  • Home
  • Wydarzenia
  • Weekend Bioróźnorodności z Hevelianum - warsztaty
W Hevelianum maj poświęcony jest bioróżnorodności i podnoszeniu świadomości, jak ważne dla środowiska jest jej zachowanie. W dniach 21-22 maja na Górze Gradowej oraz w Domu Zdrojowym w Brzeźnie będziemy świętować „Weekend bioróżnorodności”, podczas którego przyjrzymy się owadom.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat do wspólnego majsterkowania na warsztatach familijnych. Będziemy budować hotele dla owadów, a każdy uczestnik zabierze swój domek ze sobą.


Bioróżnorodność, czyli różnorodność biologiczna jest podstawową cechą przyrody, a im bardziej zróżnicowane mamy środowisko tym lepiej ono funkcjonuje. Dlatego ochrona bioróżnorodności jest niezwykle ważna. Jednym z takich działań jest dbanie o dobrobyt dziko żyjących owadów. W przydomowym ogródku, na tarasie czy balkonie możemy ugościć dzikie owady po królewsku, stawiając im domki oraz hotele. W ten sposób zapewniamy tym pożytecznym mieszkańcom miasta dobre warunki do rozwoju.

Na terenie Hevelianum domki i hotele dla owadów można zobaczyć w parku niedaleko stawu przy ul. Powstańców Warszawskich. Tych, którzy chcieliby postawić swój własny owadzi hotel u siebie zapraszamy 21 i 22 maja na warsztaty konstruktorskie z budowania domków dla owadów. Zaczynamy o 11:00, 13:00, 15:00 w sobotę i niedzielę.

Warsztaty będą odbywać się zarówno w Domu Zdrojowym w Brzeźnie, jak i na Górze Gradowej. Dlatego miłośników szumu fal i mewiego śpiewu zapraszamy do Domu Zdrojowego, a na tych, którzy wolą sielską atmosferę zielonej oazy w środku miasta czeka Góra Gradowa.

Kiedy: 21 i 22 maja 2022r. godz. 11:00, 13:00 i 15:00
Gdzie: Hevelianum, ul. Gradowa 6, Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2