Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej

Już w niedzielę, 19 września 2021 r. o godzinie 13.00 rozpoczną się atrakcyjnie zapowiadające się zawody żużlowe - Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 nie zabraknie wielkich emocji. Bilety są już w sprzedaży.


Podstawą do ustalenia obsady była lista klasyfikacyjna wedle średniej biegopunktowej, uzyskanej w fazie zasadniczej sezonu. Na tej podstawie GKSŻ nominowała 15 uczestników, a dzika karta trafiła do Krystiana Pieszczka, reprezentującego Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Turniej, wyłaniający Indywidualnego Mistrza 1. Ligi Żużlowej, jest rozgrywany od 2015 roku. Wygrał wówczas w Gnieźnie (zawody były połączone z turniejem o koronę Bolesława Chrobrego) Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź). Rok później w Lublinie zwyciężył Robert Miśkowiak, który reprezentował wówczas także barwy klubu z Łodzi. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile zwyciężył Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsku najlepszy okazał się Mikkel Michelsen (wtedy Wybrzeże). Ostatnie dwie edycje tych zawodów - w Gnieźnie i Bydgoszczy - były już popisem Petera Ljunga z tarnowskiej Unii. Szwed jednak nie obroni tytułu, bo obecny sezon ma dużo słabszy, zresztą sporadycznie pojawiał się na torze, więc nie zakwalifikował się do startu.

Możemy więc być pewni, że siódma już odsłona Indywidualnych Mistrzostw eWinner 1. Ligi Żużlowej przyniesie nowego triumfatora. Kto okaże się jego zwycięzcą? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielne popołudnie, 19 września. Przypomnijmy, że formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Finał będzie jednocześnie biegiem memoriałowym, poświęconym pamięci legendarnego zawodnika Wybrzeża Gdańsk - Zbigniewa Podleckiego.

Lista startowa
1. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
2. Andzejs Lebedevs (Wilki Krosno)
3. Vadim Tarasenko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
4. Brady Kurtz (Orzeł Łódź)
5. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Viktor Kulakov (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - dzika karta
9. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
10. Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik)
11. Tobiasz Musielak (Wilki Krosno)
12. Rune Holta (ROW Rybnik)
13. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
14. Sergey Logachev (ROW Rybnik)
15. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
16. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)

Rezerwowi
17. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Bilety na ten atrakcyjnie zapowiadający się turniej są już do nabycia w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl

Cennik biletów
Bilety VIP (w cenie catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów)
Normalny - 250 zł
Ulgowy (do l. 18) - 100 zł

Trybuna Główna
Normalny - 40 zł
Ulgowy - 30 zł
Dziecięcy (do 10 lat) - 5 zł

Sektory Otwarte
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 15 zł
Dziecięcy (do 10 lat) - 5 zł

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 września – pod adresem e-mail: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IM1LŻ”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

BEZPŁATNE BILETY Z KARTĄ MIESZKAŃCA

Mamy dla Was 100 bezpłatnych biletów! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby zamówić bezpłatny bilet postępuj następująco:
1. Zaloguj się na swoje konto na jestemzgdanska.pl
2. Wybierz osobę zainteresowaną bezpłatnym biletem, wejdź w zakładkę Karty i pakiety, dodaj pakiet Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej, kliknij Wyślij wniosek.

Gotowe! Dodanie pakietu Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej do Karty Mieszkańca jest równoznaczne z bezpłatnym wstępem na to wydarzenie w dniu 19.09.2021

Ważne! Nie zapomnij zabrać swojej Karty Mieszkańca - będziesz musiał okazać ją podczas wchodzenia na stadion.

Dodanie pakietu Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej jest możliwe tylko w przypadku posiadania aktywnej Karty Mieszkańca. Jeśli do tej pory nie dodałeś pakietu mieszkańca 2021, zrób to przed dodaniem pakietu Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Instrukcję znajdziesz tutaj.