Romantyka Fryderyka

W każdą niedzielę czerwca o godz. 12:00 w patio budynku Sceny Muzycznej GAK, oruńska placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury organizuje plenerowe spektakle słowno-muzyczne pod nazwą „Romantyka Fryderyka”. Na bezpłatnych wydarzeniach wystąpią artyści, którzy na fortepianie wykonają najbardziej znane utwory Chopina.


W trzecim tygodniu (20.06) Maciej Gański będzie „grać pierwsze skrzypce” na Romantyce Fryderyka. Jest doktorem gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w klasie fortepianu i absolwentem prestiżowych studiów podyplomowych w Danish National Academy of Music. Jest laureatem bardzo wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz bardzo doświadczonym muzykiem, który wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce i zagranicą.

Program zamyka koncert (27.06) prof. Pawła Rydla, gdańskiego pianisty, kierownika Katedry Fortepianu gdańskiej Akademii Muzycznej im Stanisława Moniuszki. Prof. Rydel jest laureatem najważniejszych polskich i międzynarodowych nagród. Prowadzi także regularną działalność koncertową jako solista i kameralista, występując w wielu miejscach w Polsce i innych krajach Europy. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną Paweł Rydel został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują zasady sanitarne.

Uwaga!
Za udział w wydarzeniu otrzymasz punkty Odkrywam Gdańsk, które następnie możesz wymienić na nagrody. Wystarczy, że zeskanujesz kod QR umieszczony na specjalnym plakacie w miejscu wydarzenia. Aby zeskanować kod, powinieneś mieć zainstalowaną aplikację Jestem z Gdańska.
Na miejscu szukaj plakatu:Więcej o konkursie i punktach Odkrywam Gdańsk przeczytasz tutaj.

Dołącz do wydarzenia Romantyka Fryderyka na Facebooku tutaj.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami:
Jest zapewniona dostępność architektoniczna. W komunikatach prasowych są zamieszane komunikaty dedykowane osobom ze szczególnymi potrzebami. Przed budynkiem wyznaczone jest miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, a drogi dojścia do miejsca wydarzenia pozbawione jest przeszkód w postaci wysokich krawężników.

Scena Muzyczna GAK – organizator wydarzeń – to jedna z dwóch oruńskich filii Gdańskiego Archipelagu Kultury, instytucji Miasta Gdańska. Produkuje największe miejskie imprezy w Gdańsku, takie jak cykl koncertów piosenki aktorskiej w Parku Oruńskim, Gdańską Noc Sylwestrową, Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej oraz jest organizatorem miejskiego lodowiska na Placu Zebrań Ludowych. Na co dzień organizuje zajęcia kulturalne i wydarzenia w swojej placówce przy ulicy Nowiny 2b w Parku Oruńskim.