Gry Parkowe na Orientację - Kiełpino Górne

Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie? Przekonasz się 20 czerwca w Kiełpinie Górnym biorąc udział w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak i Radę Dzielnicy Kokoszki.


Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno-sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą. 

Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:
 
  • RODZINNA – 2-3 km
  • ŁAZIK – 3-4 km
  • TUŁACZ –3-5 km
  • BIEGACZ – 3-6 km

Program:
9:30-13:30 praca biura zawodów - można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu,
10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać przydzielonych minut!),
14:00 godzina zamknięcia mety,
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.

Więcej informacji, w tym zasady zapisów, znajdziesz TUTAJ.

Ważne! Mieszkańcy Dzielnicy Kokoszki są zwolnieni z opłat.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk i Rady Dzielnicy Kokoszki.

Patronat nad całym cyklem objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Zasady Gier Parkowych na Orientację

Młodszym uczestnikom może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów, co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej. 

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj.

Foto: parkoweBnO.pl