Dalekie światy – bliskie strony. Nowa wystawa czasowa w Galerii Palowej

  • Home
  • Wydarzenia
  • Dalekie światy – bliskie strony. Nowa wystawa czasowa w Galerii Palowej
Większość z nich cieszyła dotąd oczy wąskiego grona koneserów sztuki. Od czwartku, 4 marca br. w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta będzie można obejrzeć ponad 50 prac malarskich z XIX w. pochodzących z prywatnej kolekcji Andrzeja Walasa. Wystawa „Dalekie światy – bliskie strony” ukazuje przemiany w sztuce dawnych gdańskich artystów poprzez nastrojowe pejzaże i realistyczne widoki architektury naszego miasta. Wystawa potrwa do 6 czerwca br.Na wystawie znajdzie się 14 obrazów olejnych i około 40 prac na papierze stworzonych przez artystów wywodzących się z trzech gdańskich rodów: Gregoroviusów, Meyerheimów i Hildebrandtów, aktywnych w XIX wieku. Wiele z nich zostanie pokazane publicznie po raz pierwszy. Część – prace Eduarda Hildebrandta - były prezentowane w 2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Wystawę w Galerii Palowej będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia Ratusza Głównego Miasta, tj. codziennie z wyjątkiem wtorków, od godz. 10:00 do godz. 16:00. Ostatnie wejście jest możliwe do 45 minut przed zamknięciem Muzeum.

Ceny biletów wynoszą 6 zł dla osób dorosłych oraz 4 zł dla osób uprawnionych do zniżki. Wystawę można zobaczyć bezpłatnie dzięki Karcie Mieszkańca (przed wizytą dodaj pakiet mieszkańca 2021, instrukcję znajdziesz tutaj) bądź Karcie Darczyńcy Muzeum Gdańska. Wystaw czasowych nie obowiązuje dzień wolnego wstępu.