Zakochaj się w astronomii z Hevelianum online

Romantyczne spojrzenia w rozgwieżdżone niebo? Teraz to możliwe niezależnie od pogody! Hevelianum uruchamia pokazy astronomiczne live dostępne bez wychodzenia z domu. W każdą niedzielę o godz. 13:00 można się połączyć z edukatorem za pośrednictwem platformy Zoom.


Pokaz nocnego nieba z prezentacją aktualnych wydarzeń w astronomii i obiektów możliwych do zobaczenia na nocnym niebie w danym miesiącu, za pośrednictwem platformy do komunikacji internetowej, to nowość w ofercie Hevelianum.

Podczas każdego pokazu można sprawdzić położenie Słońca, poznać gwiazdozbiory, czy przekonać się, jaki astronomiczny znak zodiaku dominuje w danym miesiącu na niebie. Spotkania na Zoomie mają charakter interaktywny – możliwe jest zadawanie pytań i dyskusja z prowadzącym edukatorem.

Pokazy są elementem obchodów 410 rocznicy urodzin Jana Heweliusza dedykowanych jego pasji, czyli badaniu i podglądaniu nieba. Szczegółowy program obchodów dostępny jest na stronie www.janheweliusz.pl.
   
Aby wziąć udział w pokazie, należy kupić bilet w cenie 10 zł na stronie www.bilety.hewelianum.pl. Po dokonaniu płatności, na adres mailowy podany przy zakupie, przyjdzie link do połączenia za pośrednictwem platformy Zoom. Pokaz przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 8 lat.