Koncert Trudna Kolęda na dobre święta

Wyjątkowy koncert świąteczny zostanie wyemitowany w wigilijny wieczór. Został przygotowany przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Gdańsku wraz z jego duszpasterzem ks. Krzysztofem Niedałtowskim. Duchowny jest również autorem słów tytułowego utworu „Trudna Kolęda”, napisanego specjalnie na tę okazję.


Premiera koncertu odbędzie się o godzinie 20:00 w Wigilię, można go będzie obejrzeć za darmo na stronie duszpasterstwa www.swjangdansk.pl oraz na oficjalnym portalu miasta Gdańsk www.gdansk.pl, do końca roku 2020.

W koncercie usłyszymy oryginalne aranżacje polskich kolęd i pastorałek, jak również świątecznych pieśni zapożyczonych z tradycji francuskiej czy angielskiej. Całość dopełnią autorskie kompozycje muzyków związanych z duszpasterstwem.

Koncert przygotowali: Maciej Borowicz, który skomponował lub dokonał opracowań wszystkich utworów wokalno-instrumentalnych, oraz Andrzej Szadejko, który zagra na zrekonstruowanych w mijającym roku organach Johanna Rhode, usłyszymy także jego autorski utwór Pastorale.

Wykonawcami części wokalnej jest Schola Świętojańska. Osoby śpiewające to nie tylko profesjonalni muzycy; są wśród nich również przedsiębiorcy, architekci, nauczyciele, lekarze, konserwatorzy zabytków, pracownicy naukowi. Wszystkich łączy miłość do muzyki i Gdańska.

Partnerem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury. Wsparcia w realizacji koncertu udzieliło Miasto Gdańsk.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ