Europejski Dzień bez Samochodu

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony będzie w piątek 22 września. Tego dnia z bezpłatnej komunikacji w sieci ZTM w Gdańsku skorzystają posiadacze aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca.


Dzień bez Samochodu to międzynarodowa proekologiczna akcja organizowana każdego roku 22 września, na zakończenie trwającego od 16 września Europejskiego Tygodnia Mobilności. Celem kampanii, zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską, jest zachęcanie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń oraz wyboru alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania np. komunikacji miejskiej lub jazdy na rowerze.

W Europejski Dzień bez Samochodu 22.09.2023 r. z bezpłatnej komunikacji tramwajami i autobusami ZTM będą mogli korzystać posiadacze aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca, a więc z dodanym pakietem mieszkańca 2023. Pakiet mieszkańca 2023 najszybciej można dodać na www.jestemzgdanska.pl lub w aplikacji Jestem z Gdańska - informacje, jak go dodać dostępne są tutaj. Użytkownicy muszą mieć przy sobie również dokument tożsamości ze zdjęciem.