Biegowa Jesień z Gdańskim Ośrodkiem Sportu

Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na jesienny semestr biegowy w Gdańsku. 

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszamy z jesiennym semestrem biegowym w Gdańsku. Oto propozycje GOS na najbliższe miesiące. 
 

  • Gdańsk Biega z Mistrzem

Cykl ośmiu treningów biegowych, prowadzonych przez mistrza Polski w maratonie, Radosława Dudycza. Zajęcia skierowane przede wszystkich do początkujących i średniozaawansowanych biegaczy odbywać się będą w czwartki o godzinie 17:30, począwszy od 7 września 2023. Pierwsze cztery spotkania odbędą się przy Zbiorniku Jasień, a kolejne cztery - przy Zbiorniku Świętokrzyska II. 

Szczegóły: https://sportgdansk.pl
 

  • 61. Bieg Westerplatte

Najstarszy w Polsce, nieprzerwanie organizowany bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów wkracza właśnie w siódmą dekadę swego istnienia. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla wszystkich biegaczy, ale i osób, które w sportowy sposób chcą uczcić pamięć wydarzeń września 1939 roku. Start biegu zaplanowanego na 17 września 2023 r. tradycyjnie już odbędzie się na Westerplatte, a meta zlokalizowana będzie przy Europejskim Centrum Solidarności. 

Zapisy i informacje: https://biegwesterplatte.pl 
 

  • Imprezy biegowe #RUNGDN 

Zawody cyklu #RUNGDN tradycyjnie już zamykają sezon biegowy w Gdańsku. Przystępny dystans 5 kilometrów oznacza, że w imprezach może wystąpić praktycznie każdy. 7 października 2023 r. biegacze będą rywalizować w Parku Oruńskim, natomiast 28 października 2023 r. będą się ścigać po Centrum Hevelianum, przy okazji podziwiając panoramę Gdańska z wysokości Góry Gradowej. 

Zapisy: https://rungdn.pl