Daj sobie szansę zawodowo i życiowo. Zgłoś się do projektu.

Jesteś osobą bezrobotną lub pracujesz za minimalne wynagrodzenie? Możesz to zmienić i polepszyć swoją sytuację. W ramach projektu „Cała Naprzód III” weź udział w bezpłatnych kursach i stażach zawodowych, dostosowanych do zainteresowań i predyspozycji. Uzyskasz nowe umiejętności i lepszą pozycję na rynku pracy.


Zatrudniasz cudzoziemców? Ważne informacje!

Dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców w Gdańsku i powiecie gdańskim nadchodzą korzystne zmiany! 

Nowe zasady korzystania ze wsparcia GUP

Na początku każdego roku Gdański Urząd Pracy publikuje zasady realizacji programów rynku pracy, na podstawie których w danym roku kalendarzowym realizowane są podstawowe formy wsparcia pracodawców i bezrobotnych, takie jak staże, szkolenia, dotacje i prace interwencyjne.

Branża turystyczna czeka na Ciebie!

Czy roważałeś/aś możliwość dołączenia do branży turystycznej? Jeśli nie, to naprawdę warto spróbować.

Talenty kluczem do zawodowego sukcesu

Czym jest talent? Co to znaczy go mieć? Jak je rozpoznawać i rozwijać? Kiedy warto zacząć obserwację i jak rozwijać mocne strony?

Spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad sensem spotkania z doradcą zawodowym? Myślisz, jak się do niego przygotować? Ile potrwa? I czego właściwie się dowiesz?

Sposób na firmę? Dotacja z urzędu pracy

Własna działalność gospodarcza? Częściej wolimy szukać stabilnego etatu, a marzenia o tworzeniu firmy wolimy zostawić młodym, kreatywnym i ... bogatym. Ale czy żeby „pójść na swoje”, rzeczywiście trzeba mieć własne pieniądze na start, genialny pomysł na biznes i dwadzieścia lat?

Oko w oko z rekruterem

Gdy napisane przez nas wcześniej CV zwróci uwagę pracodawcy, możemy być pewni, że już wkrótce odezwie się telefon i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Prawdopodobnie to właśnie na tym etapie rozstrzygnie się rekrutacja.

Jak tworzyć skuteczne dokumenty aplikacyjne

Pióro jest silniejsze od miecza! Ten popularny aforyzm można także odnieść do poszukiwania wymarzonej pracy. Tu także musimy pokonać przeciwników lub raczej kontrkandydatów, aby osiągnąć swój cel. Jedno jest pewne, dysponując dobrze przygotowanymi dokumentami aplikacyjnymi, z pewnością wygramy niejedną bitwę.