• Home
  • Lista aktualności

Rusza park&ride. Z Kartą Mieszkańca zaparkujesz taniej

Zaparkuj na Placu Zebrań Ludowych. Zapłać za parking, a następnie skorzystaj z autobusu lub tramwaju, każdego dnia trwania Jarmarku. Z Kartą Mieszkańca bilety są tańsze!


Idziesz do ZOO? Zajrzyj do Mobilnego Centrum Obsługi Karty Mieszkańca

W okresie wakacyjnym w wybrane dni tygodnia pracownicy Mobilnego Centrum Obsługi Karty Mieszkańca będą obecni przed Gdańskim Ogrodem Zoologicznym. Na miejscu będzie można dodać chociażby pakiet mieszkańca, który umożliwia m.in. bezpłatne wejście do zoo.


Na upały pomogą zamgławiacze, zdroje wodne, saturatory

W różnych punktach naszego miasta pojawiły się zamgławiacze, które pomagają podczas gorących, letnich dni. Warto zadbać o regularne nawadnianie, w czym pomoże zdrowa woda z kilkudziesięciu miejskich zdrojów.


Kąpieliska morskie: bezpieczeństwo, sport i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Udany wypoczynek nad morzem to przede wszystkim bezpieczeństwo. O to od wielu lat dbają ratownicy pracujących na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku. Dlaczego warto wybierać do kąpieli właśnie te miejsca, gdzie czuwają ratownicy? Niech świadczy o tym fakt, że w ciągu poprzednich 34 sezonów nie odnotowano na kąpieliskach w Gdańsku ani jednego przypadku utonięcia.


Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić.


Lemury już w gdańskim ZOO!

Po trwającej pół roku budowie oraz wielu zawirowaniach związanych z transportem zwierząt spoza Unii Europejskiej, w końcu możemy wspólnie przywitać nowych mieszkańców gdańskiego zoo. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej miało miejsce uroczyste otwarciu nowego pawilonu dla lemurów wari czarno-białych.

Nowa mieszkanka gdańskiego zoo – samica żyrafy ugandyjskiej

W Gdańsku zamieszkała najwyższa mieszkanka w regionie - pierwsza w historii Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego samica żyrafy.


Kupuj świeże warzywa i owoce na gdańskich ryneczkach

W sobotę 23 marca wznowi działanie ryneczek w dzielnicy Piecki Migowo. Zapoczątkowany we wrześniu ubiegłego roku projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, stąd decyzja o jego kontynuacji. Co więcej, podobny ryneczek pojawi się też w dodatkowej lokalizacji w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. Wspólna inicjatywa Miasta Gdańska oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich ma umożliwić jak największej liczbie mieszkańców Gdańska kupno świeżych warzyw i owoców oraz wyrobów pochodzących od lokalnych i regionalnych rolników.


Skorzystaj z bezpłatnej mediacji w Gdańsku

W sytuacjach spornych, w których pożądane jest zawarcie ugody, warto mediować. Dzięki temu można polubownie załatwić sprawę, uzyskać kompromis. W Gdańsku można skorzystać z bezpłatnego wsparcia mediatorów.


Nawet 100% dofinansowania na wymianę pieców i kotłów

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla miast, do września 2024 roku wszystkie piece i kotły służące do ogrzewania, które zgodnie z oznaczeniami są poniżej 3 klasy jakości, muszą zostać wymienione. Dzięki aktualizacji programów dotacyjnych będzie można uzyskać nawet do 100% dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania.