Zdjęcia i dokumenty z Westerplatte trafiły do Muzeum Gdańska

Do zbiorów Muzeum Gdańska trafiła kolekcja dokumentów Koła Związku Bojowników o Wolność i Demokrację z Nowego Portu. Najwcześniejsze materiały pochodzą z 1945 roku i znajdują się w nich również informacje o obrońcach Westerplatte. Pamiątki podarował kolekcjoner militariów, Karol Liszyk.


Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę

Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 


Włącz się w wielkanocną zbiórkę darów dla osób starszych

Są seniorki i seniorzy, dla których świąteczny czas jest bardzo trudny. Samotność, choroby i bardzo ograniczony budżet domowy sprawiają, że z troską myślą o tym wiosennym okresie. Można ich wesprzeć, uczestnicząc w akcji pt. „Seniorowi na Wielkanoc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.


Pozbądź się odpadów niebezpiecznych z twojego domu

W sobotę 1 kwietnia we wszystkich dzielnicach Gdańska pojawi się pojazd OZON, czyli Objazdowej Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. To jeden ze sposobów, dzięki któremu mieszkańcy w wygodny, ale i odpowiedzialny mogą pozbyć się odpadów niebezpiecznych, które w żadnym wypadku nie mogą trafić do zwykłych pojemników, w altanach śmietnikowych.


Budżet Obywatelski 2024. Mieszkańcy zgłosili 697 projektów

Zakończył się etap przyjmowania projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Gdańsku. Gdańszczanki i gdańszczanie po raz kolejny udowodnili, że nie brakuje im pomysłów na wydatkowanie naszych wspólnych pieniędzy.


Ruszają kolejne zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku

Zumba, joga i gimnastyka dla seniorów to bez wątpienia te zajęcia cyklu Aktywuj się w Gdańsku, na które czeka naprawdę duże grono osób. Dlatego z przyjemnością informujemy, że spotkania te wracają do tygodniowego grafiku programu darmowych zajęć, organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.


Złóż wniosek online za pośrednictwem SOW

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do składania wniosków o dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia.


Trójmiejski Park Krajobrazowy. Apel w sprawie planu ochrony

Trójmiejski Park Krajobrazowy to dwa rozległe kompleksy leśne o łącznej powierzchni blisko 20 tys. ha, obejmujące część terenów Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi, Szemudu i Wejherowa. Park jest wyjątkowo cenny ze względu zarówno na unikatową, polodowcową rzeźbę terenu, jak i zachowaną w tym specyficznym środowisku interesującą florę i faunę. Jest też popularnym miejscem spacerów i pieszych wycieczek mieszkańców i turystów.


Zmień nawyki i obniż rachunki za prąd

Jednymi z bardziej znaczących kosztów każdej firmy, czy gospodarstwa domowego są wydatki związane z energią elektryczną. W ostatnim czasie jej koszt oraz koszty mediów znacznie wzrosły. W jaki sposób można je zmniejszyć? Czy konieczne są czasochłonne i kosztowne modernizacje lub remonty?


W razie konieczności wypożycz sprzęt do rehabilitacji

Mieszkanki i mieszkańcy stale mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, przy al. Gen. Józefa Hallera 115 w Gdańsku. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.