Image

Przyjdź na warsztaty z cyklu Siedlce pakują do swojego


Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców gdańskich Siedlec oraz osoby sympatyzujące z dzielnicą i zainteresowane ekologicznymi rozwiązaniami do wzięcia udziału w warsztatach z cyklu "Siedlce pakują do swojego".

Projekt "Siedlce pakują do swojego" ma zachęcać do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów. Dzięki temu dbamy o nasze zdrowie, środowisko oraz naszą dzielnicę i najbliższe otoczenie.
 
Siedleckie woreczki i torby bumerangi w warzywniaku 
 
Torby bumerangi to wielorazowe torby bawełniane oznaczone w odpowiedni sposób. Mają swoje miejsce w sklepach, gdzie w razie potrzeby można je wziąć i zapakować do nich zakupy zamiast do plastikowej reklamówki. Można tam także oddać torby, które ma się w domu, by inne osoby mogły z nich korzystać. Torby i woreczki będą w oznakowanym pudełku zachęcać do zakupów bez plastiku. Siedleckie woreczki i torby bumerangi zostaną przygotowane podczas otwartych warsztatów.

Harmonogram warsztatów i spotkań:

Zbiórka niepotrzebnych firanek i toreb bawełnianych
27 października, godz. 17:00-19:00
Przyniesione firanki dostaną drugie życie w postaci woreczków na zakupy szytych podczas warsztatów, a torby oznaczone podczas warsztatów szablonu.
Miejsce zbiórki: Dom Sąsiedzki "Zakopianka", ul. Zakopiańska 40.

Warsztaty szycia woreczków na zakupy
30 października, godz. 17:00-19:00
3 listopada, godz. 17:00-19:00
4 listopada, godz. 17:00-19:00
Samodzielnie uszyte na maszynie do szycia woreczki świetnie się sprawdzą w wielu sytuacjach. Idealne w zastępstwie foliowych reklamówek podczas zakupów. Są wygodne i wytrzymałe. Zajmują niewiele miejsca kiedy są złożone, a po rozłożeniu pomieszczą warzywa i owoce. Podczas warsztatów każda osoba uszyje swoje woreczki w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości.
Miejsce spotkania: Fundacja "Dr Clown" ul. Kartuska 96/98

Warsztaty szablonu na torbach bumerangach
10 listopada, godz. 17:00-19:00
Dzięki stworzeniu szablonu na torbie bawełnianej można stworzyć coś wyjątkowego dla siebie, ale także oznaczyć torby, które trafią do sklepów. Podczas warsztatów będzie się można nauczyć tworzenia szablonu oraz nanoszenia wzoru na torbę.
Miejsce spotkania: Fundacja "Świat Wrażliwy" ul. Kartuska 108/112

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują ZAPISY tel. 534 272 505 lub e-mail: kontakt@mamywene.pl
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje dezynfekcja rąk, a także sprzętów warsztatowych oraz osłonięcie ust i nosa.
 
Organizator zapewnia materiały i maszyny do szycia. Spotkania skierowane są do osób dorosłych oraz dzieci 10+ pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.
 
Projekt realizowany w ramach Budżetu Rady Dzielnicy Siedlce.
Partnerzy projektu „Siedlce pakują do swojego”:
Fundacja „Dr Clown” Region Pomorze
Rada Dzielnicy Siedlce
Fundacja „Świat Wrażliwy”
Pracownia MAMYWENE