Image

Wspólny bilet na komunikację miejską i kolej

Od 25 marca zostały wprowadzone ułatwienia pozwalające na korzystanie bezpłatnie z przejazdów SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska w przypadku posiadania Karty Mieszkańca i imiennego biletu okresowego nagranego na Kartę Miejską ZTM.

Aby móc bezpłatnie korzystać z przejazdów SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska:
 
  • Kartę Mieszkańca powinieneś na jej odwrocie podpisać czytelnie swoim imieniem i nazwiskiem. Możesz także używać aplikacji Karty Mieszkańca - jeśli nie pamiętasz, jak się do niej zalogować, spójrz tutaj.
  • Na swojej Karcie Miejskiej ZTM powinieneś mieć nagrany płatny, imienny bilet okresowy. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska nie przysługuje w przypadku posiadania nagranego na Karcie Miejskiej ZTM biletu na okaziciela.

UWAGA! Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO obowiązują tylko w granicach miasta Gdańska. Dla przykładu: Jeśli chcesz udać się SKM z Gdańska Wrzeszcza do Sopotu, bezpłatny przejazd będzie obowiązywał w granicach administracyjnych miasta Gdańska. Na pozostałą część przejazdu powinieneś dokupić płatny bilet.

Co z bezpłatnymi przejazdami dla dzieci i młodzieży?

Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO NIE PRZYSŁUGUJĄ dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca.


Foto: Przemek Świderski