• Home
  • Lista aktualności

Bilet dobowy w Karcie Mieszkańca

Planujesz wiele przejazdów jednego dnia, a nie posiadasz biletu okresowego? Wybierz bilet dobowy! Łatwo kupisz go w aplikacji Jestem z Gdańska lub na www.jestemzgdanska.pl


Rusza park&ride. Z Kartą Mieszkańca zaparkujesz taniej

Zaparkuj na Placu Zebrań Ludowych. Zapłać za parking, a następnie skorzystaj z autobusu lub tramwaju, każdego dnia trwania Jarmarku. Z Kartą Mieszkańca bilety są tańsze!


System FALA w Karcie Mieszkańca

Od dnia 15 grudnia 2023 r. można bezpośrednio z konta Karty Mieszkańca bezpłatnie zamówić nową kartę, która będzie umożliwiać korzystanie z transportu publicznego w ramach systemu FALA.


Pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci na rok szkolny 2023/2024

Po wrześniowym powrocie dziecka do szkoły warto dopilnować, by miało ono zaktualizowaną legitymację szkolną. Jest to o tyle istotne, że tylko wtedy można przedłużyć uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2023/2024 dodane do Gdańskiej Karty Mieszkańca.


Zielone przystanki w Gdańsku

Pasażerowie oczekujący na przyjazd tramwaju na przystanku Urząd Miejski 01, od dziś będą mogli korzystać z wyjątkowej, zielonej wiaty. Tylna część obiektu obsadzona została gęstym bluszczem zwyczajnym Hedera helix, natomiast jego boczne części ozdobione są m.in. ozdobnymi bylinami i trawami.


Podróżuj komunikacją miejską z aplikacją Jestem z Gdańska

Czy wiesz, że nie musisz już mieć przy sobie plastikowej wersji Karty Mieszkańca podczas podróży komunikacją miejską? Bilet kupisz wygodnie w aplikacji Jestem z Gdańska, a podczas kontroli przedstawisz go na ekranie swojego telefonu.


Podróżuj tylko z Kartą Mieszkańca

Gdańska Karta Mieszkańca z roku na rok pozwala na integrację coraz większej liczby funkcjonalności przydatnych w codziennym życiu. Tym razem osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gdańsku zyskały możliwość dodania dokumentu uprawniającego do ulgi do swojej karty i przemieszczania się po mieście tylko z nią.


Bilety okresowe ZTM w Twojej Karcie Mieszkańca

Od 16 czerwca 2020 r. bilety okresowe ZTM możesz doładowywać do swojej Karty Mieszkańca ze zdjęciem. Aby to zrobić, powinieneś wymienić swoją Kartę Mieszkańca na jej wersję ze zdjęciem.