Image

Szczepienia przeciw Covid-19 w Gdańsku


Od piątku, 15 stycznia, trwa rejestracja szczepień przeciw Covid-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Od piątku, 22 stycznia, rejestrować się mogą osoby powyżej 70. roku życia. Zapisać na listę można się samemu, może też zrobić to ktoś inny.

Przebieg szczepień

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia (poniedziałek). W Gdańsku żyje 23 tysiące 649 osób w wieku 80 i ponad 80 lat, grupa wiekowa 70-79 lat to 40 tysięcy 240 seniorów (stan na 15 stycznia 2021 r.).

W Trójmieście aktualnie działa 109 punktów szczepień, w Gdańsku jest to 66 punktów, 37 w Gdyni i 6 w Sopocie.

Rezerwacja terminu na szczepienie

Termin można zarezerwować telefonicznie, przez Internet (przez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień.

Niecały tydzień zapisów wystarczył, by wiele przychodni w Gdańsku zapełniło harmonogramy szczepień do 31 marca - powodem jest to, że przychodnie mają ograniczone możliwości - mogą szczepić 30 osób tygodniowo, tak obecnie przebiega dystrybucja szczepionek.

Zapisać się na szczepienia można jeszcze w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.

Szczepienia populacyjne będą też prowadzić tzw. szpitale tymczasowe: w Sopocie w budynku sanatorium MSWiA przy ulicy Bitwy pod Płowcami oraz w Gdańsku na terenie AmberExpo. W przypadku szczepień nie obowiązuje jakakolwiek rejonizacja.

Dojazd na szczepienia

Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób:
 
  • w grupie 70+, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie
  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień są na bieżąco podawane i aktualizowane na www.gdansk.pl/szczepienia