• Home
  • Lista aktualności

Czas na świąteczny konkurs Karty Mieszkańca!

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku nie zabraknie konkursu punktowego Karty Mieszkańca. Kolejny raz na terenie jarmarku zostaną ustawione specjalne nośniki graficzne z kodami QR, a uczestnicy zabawy będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody promujące nasze miasto.


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Od 24 listopada do 23 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy, czyli wydarzenie uznane za jedno z najpiękniejszych w Europie, będzie wprowadzać nas w piękny, przedświąteczny nastrój. W tym roku wszyscy Świętujemy w Gdańsku!


Gdańsk dla młodych podróżników

Aż cztery tysiące egzemplarzy książki „Gdańsk dla młodych podróżników” trafi do czwartoklasistów gdańskich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańsk. Przewodnik jest źródłem informacji o historii miasta i jego najciekawszych miejscach. Publikację można już kupić w sklepie internetowym Muzeum Gdańska oraz stacjonarnie w wybranych oddziałach instytucji.


Autobus SOS ponownie na ulicach Gdańska

Od środy, 1 listopada osoby w bezdomności w Gdańsku znowu mogą korzystać ze wsparcia, oferowanego przez załogę „Autobusu SOS - pomoc”. To mobilna forma pomocy dla potrzebujących, którzy w jesienno-zimowym czasie z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych.


Studentko, studencie - Karta Mieszkańca jest dla Ciebie!

Niedawno przyjechałeś do Gdańska i rozpocząłeś studia? Myślisz, że Karta Mieszkańca nie jest dla Ciebie? Nieprawda! Przeczytaj, ile korzyści daje jej posiadanie i jak łatwo można ją dostać.


Wieża widokowa "Pachołek" otwarta

Zakończyły się prace remontowe polegające m.in. na oczyszczeniu konstrukcji i usunięciu ognisk korozji. Od dziś panoramę Oliwy i innych dzielnic Gdańska, a także perspektywę na Zatokę Gdańską znów można podziwiać z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek.

Nowy rok szkolny, nowy pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci - dodaj już dziś!

Po wrześniowym powrocie dziecka do szkoły warto dopilnować, by miało ono zaktualizowaną legitymację szkolną. Jest to o tyle istotne, że tylko wtedy można przedłużyć uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2023/2024 dodane do Gdańskiej Karty Mieszkańca.


Zadbamy o jeszcze lepszą obsługę osób z niepełnosprawnością

Otwarty i różnorodny Gdańsk to wielkie marzenie osób pracujących w Gdańskiej Organizacji Turystycznej i innych podmiotów funkcjonujących w mieście. Dlatego ruszyliśmy ze szkoleniami dla kadry zawodowej i społecznej. Postępami prac, wnioskami oraz konkretnymi działaniami będziemy dzielić się z Wami na każdym etapie trwania projektu.


Nowe proekologiczne murale

Ekologia to zagadnienie niezwykle istotne zarówno dla Miasta Gdańsk, jak i Gdańskiego Ośrodka Sportu, co w ciągu ostatnich lat pokazują kolejne, podejmowane inicjatywy. Kolejną z nich jest program „Czyste plaże o tym marzę”, w ramach którego w przestrzeni miejskiej powstają proekologiczne, edukacyjne murale. Do realizacji projektu wybrano dwie lokalizacje: przy obu zejściach na plażę z Molo w Brzeźnie oraz na budynku siedziby Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Traugutta 29.


Kolejna edycja konkursu Karty Mieszkańca na jarmarku

Konkurs punktowy Gdańskiej Karty Mieszkańca wpisał się na stałe w kolejne edycje Jarmarku św. Dominika i Jarmarku Bożonarodzeniowego. W letniej odsłonie ponownie ujrzymy duże nośniki graficzne z charakterystycznym wizerunkiem Karty Mieszkańca oraz kodami QR, które można będzie skanować, aby otrzymać nagrody.