Image

Zajęcia w ramach Aktywuj się w Gdańsku znów dostępne


Od 1 marca ponownie można korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku. Na razie chętni mogą skorzystać głównie z zajęć w trybie online i oraz nowych odcinków filmów wideo, które dostępne będą na specjalnym kanale na Facebooku, ale nie zabraknie także spotkań w plenerze, na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zumba

Wielu mieszkańców ucieszy fakt, że na ekrany laptopów, komputerów, tabletów i innych urządzeń mobilnych powraca energiczna Ania Cegłowska z zajęciami zumby. Nowy odcinek zajęć będzie publikowany w internecie w każdy poniedziałek o godzinie 17 i będzie dostępny dla Was przez 24 godziny. W sobotę natomiast, od godziny 12, także przez dobę, będzie można poruszać się przy nieco spokojniejszych rytmach Zumby Gold. Więcej informacji znajdziecie na facebookowej grupie Aktywuj się w Gdańsku oraz dedykowanej programowi stronie internetowej https://aktywujsiewgdansku.pl/

Gimnastyka dla seniora

Gimnastyka dla seniora
prowadzona będzie w cyklu mieszanym: w poniedziałek o godzinie 10:30 Łukasz Marszałkowski zaprasza na Stadion Lekkoatletyczny wchodzący w skład kompleksu sportowego Grunwaldzka 244, a zajęcia na świeżym powietrzu będą zawierały elementy nordic walking. Z kolei w środę, o godzinie 10:30 na facebookowej grupie Aktywuj się w Gdańsku będzie miała miejsce cotygodniowa premiera nowego, godzinnego wideo dla osób, chcących zachować aktywność fizyczną w domu. Za nagrania będzie można korzystać przez tydzień, aż do ukazania się nowego odcinka!

Joga na zdrowie

Joga na zdrowie
to kolejny cykl zajęć, bez którego nie sposób wyobrazić sobie programu Aktywuj się w Gdańsku. Na razie, chcąc uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zamkniętymi pomieszczeniami, nie będzie spotkań grupowych, za to prezentowane będą dwa spotkania online w tygodniu – premiery nowych odcinków planujemy na wtorki i czwartki o godzinie 18. Jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie lub pogoda pozwoli na spotkania w plenerze, na pewno o tym powiadomimy!

Trening biegowy

W czwartek o godzinie 18:30 na wspomnianym już kompleksie Grunwaldzka 244 będą odbywały się zajęcia Treningu biegowego. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania i wytrenowania, każdy uczestnik zajęć traktowany jest indywidualnie, a obciążenia dopasowane do aktualnych możliwości. A że możliwości z treningu na trening się zwiększają, przekonacie się sami!

Fitness dla kobiet

W piątki, w samo południe publikowane będą nowe odcinki zajęć z cyklu Fitness dla kobiet. Czując już powiew weekendu warto zrobić solidny, godzinny trening, który będzie dostępny przez kolejny tydzień, aż do premiery kolejnego odcinka. Podobnie jak zajęcia z jogi i gimnastyka dla seniora, filmów należy szukać na koncie facebookowym Aktywuj się w Gdańsku.

Szczegółowy rozkład zajęć, wraz z godzinami i lokalizacjami, można śledzić w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu na stronie sportgdansk.pl. Zapraszamy!