x
Image

MOPR udziela wsparcia psychologicznego


Gdańszczanki i gdańszczanie, którzy potrzebują konsultacji z psychologiem, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Dla kogo wsparcie? 

Do kontaktu z psychologami Ośrodek zachęca m.in. mieszkanki i mieszkańców, którzy bardzo źle znoszą izolację, a okres pandemiczny wywołuje w nich frustrację i stres. To także specjalistyczne wsparcie np. dla osób, których życiowe problemy przerastają, bezsilność powoduje stany napięcia i prowadzi do emocjonalnego kryzysu. 

Między innymi w takich sytuacjach można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologów gdańskiego MOPR. Specjaliści udzielają porad drogą telefoniczną i poprzez email. W razie konieczności można też umówić się na konsultację bezpośrednią z psychologiem Centrum Pracy Socjalnej w danej dzielnicy, po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty.

Jak skorzystać z pomocy?

Specjalistyczne wsparcie dostępne jest:
 
  • w dni powszednie, w CPS MOPR w Gdańsku (w godzinach pracy Ośrodka),
 
  • w sytuacjach nagłych, kryzysowych pod numerami tel.: 58 511 01 21/22 (całodobowo, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku) lub email: goik@mopr.gda.pl,
 
  • w sytuacjach dotyczących przemocy w rodzinie, całodobowo pod numerem tel.: 797 909 112 lub email: wsparcie@mopr.gda.pl.