• Home
  • Lista aktualności
  • Rusza Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży przy gdańskim szpitalu psychiatrycznym
Image

Rusza Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży przy gdańskim szpitalu psychiatrycznym


Porady psychologiczne, psychologiczno-diagnostyczne, psychoterapia indywidualna, rodzinna i grupowa, sesje wsparcia psychospołecznego - taką pomoc bez skierowania uzyskają w nowej poradni dzieci i młodzież potrzebujący pomocy i wsparcia w problemach psychicznych. Na wizyty można się rejestrować na stronie poradni.

Uruchomienie Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku umożliwi pacjentom i ich rodzinom dostęp do szybkiej i adekwatnej pomocy specjalistów. Poradnia będzie działać na zasadach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny).

W skład zespołu nowej poradni wejdą psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Zaoferują oni młodym pacjentom porady psychologiczne, psychologiczno-diagnostyczne, psychoterapię indywidualną, rodzinną i grupową  i sesje wsparcia psychospołecznego.

- Z oferty poradni będą mogły skorzystać dzieci i młodzież, które borykają się z problemami emocjonalnymi, lękami, depresją, znalazły się w sytuacji kryzysowej - mówi Michał Orłowski, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. - Także te, które są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników, doświadczyły traumatycznych wydarzeń, nie potrafią odnaleźć się w środowisku, nawiązać kontaktu z rówieśnikami, czują się samotne, wyobcowane, odizolowane, bezradne, mają problemy z opanowaniem agresji lub autoagresji, także z prawidłowym odżywianiem.

Specjaliści z poradni będą udzielać też wsparcia rodzinom i opiekunom prawnym młodych pacjentów.

Poradnia pierwszych pacjentów przyjmie od 1 kwietnia 2021 roku, mieści się w budynku nr 17 (poziom -1, rejestracja i gabinety w pokojach nr 89 i 94) na terenie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Tadeusza Bilikiewicza przy ul. Srebrniki 17 w Gdańsku.


Zarejestrować się można od 1 kwietnia 2021 roku:
 
  • dzwoniąc pod numer telefonu 570213101.
  • pisząc na adres e-mail: poradnia_psychoterapeutyczna@wsp-bilikiewicz.pl
  • rejestracja online dostępna jest na stronie internetowej poradni tutaj.