x
Image

Wsparcie dla rodzin w kryzysie okołorozwodowym


Jeśli myślisz o rozwodzie, jesteś w jego trakcie lub po, a jednocześnie pragniesz chronić swoje dzieci przed negatywnymi skutkami kryzysu w Waszej rodzinie, skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej i mediacyjnej w Gdańsku.

Oferta skierowana jest dla gdańskich rodzin z dziećmi – małżeństw i par, które przechodzą głęboki kryzys związku. Rozważają rozstanie, rozwodzą się lub już mają ten trudny etap za sobą. To właśnie ich dzieci potrzebują wówczas wyjątkowej troski, poczucia bezpieczeństwa i bezwarunkowej miłości od skonfliktowanych rodziców.

Gdańskie rodziny, które nie radzą sobie z tą sytuacją otrzymają specjalistyczną pomoc w ramach programu pt. „Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym”. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie realizuje go Polskie Centrum Mediacji Oddział Trójmiasto.

Zapisz się na konsultacje i warsztaty

W ramach programu pomoc psychologiczną otrzymają wszyscy jego uczestnicy. Konsultacje dla rodzin prowadzone są przez psychologa, pedagoga oraz mediatora. Uczestnicy wsparcie otrzymają m.in. w grupie rozwojowo-psychoedukacyjnej dla młodzieży i podczas warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców oraz dla rodziców wraz z dziećmi. W ofercie jest też m.in. mediacja dla rodziców.

Konsultacje i spotkania ze specjalistami odbywać się będą m.in. w siedzibie PCM przy ul. Piastowskiej 89 w Gdańsku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii. Zapisy do programu prowadzone są w dni powszednie, w godz. od 10.00 do 18.00, pod numerem tel. kom.: 516 430 348.

„Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym” finansowane jest ze środków miasta. Program będzie prowadzony do 15 grudnia bieżącego roku.