x
Image

Zrób sobie zdjęcie z Pucharem!


Do czwartku 27 maja na Moście Zielonym będzie można podziwiać 3 metrową kopię pucharu Ligi Europy. To fantastyczna okazja dla wszystkich fanów piłki nożnej, aby sfotografować się razem z tym niezwykłym obiektem. Odsłonięcia i prezentacji makiety dokonali Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Tom Fehler, kierownik projektu finału Ligi Europy UEFA w Gdańsku.

W środę, 26 maja na płytę gdańskiego stadionu wybiegną zawodnicy dwóch utytułowanych europejskich drużyn. W finale Ligii Europy spotkają się jedenastki Villarreal CF i Manchester Utd. Zgodnie z wytycznymi, ogłoszonymi niedawno przez rząd, na trybunach będzie mogło być zajęte 25 procent miejsc. Oznacza to, że na żywo, mecz będzie mogło oglądać 9,5 tysięcy kibiców - w tym po 2000 z obu klubów.

Atrakcja dla kibiców

Jedną z atrakcji, z pewnością będzie ogromny puchar Ligi Europy, który gości od soboty na Moście Zielonym. Makieta jest wierną kopią oryginalnego pucharu, który trafi w ręce drużyny, która zwycięży w środowym finale na bursztynowym stadionie. Obiekt razem z postumentem ma 3 metry wysokości, średnica jego dolnej części to 120  cm, natomiast jego górna krawędź, w najszerszym miejscu ma aż 125 cm. Na podstawie pucharu umieszczono logo gdańskiego Finału Ligi Europy. Atrakcja zlokalizowana będzie niemal dokładnie na środku Mostu Zielonego, tak aby w tle roztaczał się niesamowity widok na Motławę, Długie Pobrzeże oraz Wyspę Spichrzów. Nie ma wątpliwości, że zdjęcia zrobione przy wielkim pucharze, w takim miejscu będą robiły piorunujące wrażenie. Warto przyjść, nawet po zmroku, ponieważ w nocy obiekt będzie dodatkowo podświetlany.

Atrakcja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych do czwartku 27 maja do godz. 10.00.

Kolejną atrakcją są kubiki, które można już spotkać w czterech miejscach w obrębie centrum Gdańska. Jeden z finałowych boxów ustawiony został między Złotą Bramą a Katownią, drugi na Długim Targu w okolicy Fontanny Neptuna, kolejne dwa znajdują się na ul. Stągiewnej i na Targu Rybnym. Są to sześciany o wymiarach 3m, które przedstawiają zarówno zdjęcia obu drużyn, jak i charakterystyczną, pomarańczowo-czarną grafikę gdańskiego Finału Ligi Europy.