Image

Gramy dla Ukrainy!


W związku z trwającą wojną na Ukrainie Trefl Sopot rozpoczyna szereg działań, które będą znakiem solidarności i poparcia dla narodu ukraińskiego. Klub wesprze ogólnopolską zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie, na którą przeznaczy 50% przychodów z biletów zakupionych na mecz Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław, który odbędzie się 5 marca o 17:30 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne na stronie internetowej www.sercesopotu.pl.

Zarząd, drużyna oraz pracownicy Trefla Sopot wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. Apelujemy o poszanowanie suwerenności terytorialnej wynikającej z obowiązujących norm prawa międzynarodowego, zaprzestanie ataków na ludność cywilną i miejsca zamieszkania, zakończenie agresji oraz wycofania rosyjskich wojsk.

Biorąc pod uwagę codzienne informacje, które docierają do nas zza wschodniej granicy, a także sytuacje uchodźców wojennych kierujących się do naszego kraju, klub postanowił włączyć się w pomoc dla narodu ukraińskiego. Trefl Sopot wpłaci na ogólnopolską zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie równowartość 50% przychodów z biletów zakupionych na sobotnie spotkanie Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław, które rozpocznie się 5 marca o godzinie 17:30 w ERGO ARENIE.

Godzinę przed meczem przy wejściu do hali A1 rozpocznie się zbiórka rzeczy, która zostanie przeprowadzona we współpracy z miastem Sopot. Potrzebne przede wszystkim są:
 
  • środki opatrunkowe – bandaże, plastry, gaza, środki do dezynfekcji itp.,
  • leki – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe dla dorosłych
  • środki higieniczne (np. podpaski, tampony) i środki czystości (np. szczoteczki i pasta do zębów, mydło, szampon),
  • rzeczy dla dzieci: pieluchy we wszystkich rozmiarach, mokre chusteczki, kremy pielęgnacyjne dla niemowląt, dziecięce płyny do kąpieli, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe; mleko w proszku, kaszki, słoiczki,
  • żywność z długim terminem przydatności do spożycia,

Zarząd klubu postanowił, iż osoby posiadające ukraiński paszport bądź inny dokument potwierdzający tożsamość otrzymają bilet na wszystkie domowe spotkania Trefla Sopot do końca sezonu zasadniczego 2021/2022. Bilet można odebrać w dniu meczowym w kasie ERGO ARENY przy wejściu A1. Godziny działania kas są dostępne tutaj.

We współpracy z Treflem Gdańsk, operatorem ERGO ARENY - Spółką Hala Gdańsk-Sopot oraz Stowarzyszeniem Trefl Pomorze już w najbliższą środę rozpoczniemy cykliczne bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy. Najmłodsi otrzymają puzzle i gry, a także zaproszenia na mecze drużyn, czy vouchery do sopockiego Aquaparku. Więcej o inicjatywie tutaj.

Koszykarze Trefla Sopot solidaryzując się z Ukrainą do sobotniego meczu przystąpią z niebiesko-żółtymi wstążkami, zaś w ERGO ARENIE będą obecne symbole narodowe naszych wschodnich sąsiadów.

Україно, ми з тобою!