Image

Mobilny Punkt Szczepień przed wybranymi szkołami


13 września w trasę ruszył Mobilny Punkt Szczepień. W ciągu najbliższych dni będzie można spotkać go przed największymi gdańskimi szkołami. To udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw Covid-19.

W Mobilnym Punkcie Szczepień będą odbywać się szczepienia osób w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Wszystkie osoby powyżej 17. roku życia będą mogły skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Co ważne, ze szczepień mogą skorzystać dzieci i dorośli bez względu na narodowość.

Nad prawidłowym przebiegiem procesu szczepień czuwał będzie zespół medyków z podmiotu leczniczego Copernicus.

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursował pomiędzy największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej – Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki - Migowo, Wrzeszcz Dolny Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje.

Lista szkół, przed którymi pojawi się Mobilny Punkt Szczepień oraz harmonogram szczepień dostępny jest w załącznikach TUTAJ.

Warunki skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień
 
  • dzieci urodzone w 2009 roku muszą w dniu szczepienia mieć ukończony 12 rok życia
  • młodzież w wieku 15-18 lat musi okazać zgodę rodzica/opiekuna na przeprowadzenie szczepienia (zgoda ta znajduje się na końcu kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego)
  • dzieci w wieku 12-15 lat muszą przedstawić upoważnienie rodzica/opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie towarzyszyła dziecku i sprawowała nad nim faktyczną opiekę
  • należy stawić się z uzupełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.

Objazdowy Punktu Szczepień organizowany jest w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Akcja szczepień organizowana jest we współpracy z podmiotem leczniczym Copernicus sp. z o.o. oraz spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje.