Image

Zaszczep się w punkcie Drive-Thru na parkingu Stadionu Gdańsk


Od środy, 5 maja na parkingu Stadionu Gdańsk (naprzeciw budynku AmberExpo) działa Punkt Szczepień Populacyjnych Drive-Thru przeciwko COVID-19. Szczepienia wykonywane będą przez 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00.

Punkt funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego realizatorem jest Spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku.

Jak się zapisać na szczepienie?

Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie, dzwoniąc pod nr telefonu 989 lub wchodząc na specjalną stronę Narodowego Programu Szczepień.

Rejestracja na szczepienie jest również możliwa za pośrednictwem Infolinii Copernicus PL pod numerem telefonu (58) 727 01 40. Pod tym numerem można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień. Infolinia czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 – 20.00.

Jak funkcjonuje punkt szczepień?

Szczepienie w Punkcie Szczepień Populacyjnych Drive-Thru Stadion zlokalizowanym na parkingu Stadionu Gdańsk, będą wykonywane od poniedziałku do niedzieli, przez 12 godzin dziennie. Przygotowano w nim 4 stanowiska przeznaczone do szczepień. Punkt obsługiwać będzie personel Spółki COPERNICUS.

WAŻNE! Pracownicy punktu proszą, aby mieć przy sobie wydrukowany i wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Pobierzesz go tutaj.

Ze względów bezpieczeństwa i komfortu pacjentów, prosimy nie przyjeżdżać na szczepienie wcześniej niż 10 min przed wyznaczoną godziną. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz zakazie posiadania zwierząt w pojazdach.
Po przyjęciu szczepionki należy odczekać 20 min na parkingu poszczepiennym.

Jak dotrzeć do Punktu Szczepień Drive-Thru Stadion?

Dojazd możliwy jest od ul. Marynarki Polskiej do Żaglowej lub od al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Znajduje się on na parkingu Stadionu Gdańsk, naprzeciw budynku AmberExpo.