Image

Szczepienia przeciw Covid-19 także w ERGO ARENIE


Na początek 1000 szczepień przeciw COVID-19 dziennie – by w kolejnych tygodniach osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia. Takie są założenia działalności uruchomionego dzisiaj przez samorządy Gdańska i Sopotu punktu szczepień powszechnych w ERGO ARENIE przy Placu Dwóch Miast 1.

Punkt szczepień prowadzić będą „Szpitale Pomorskie”, które jako pierwsze na Pomorzu rozpoczęły szczepienia przeciw covid-19 i dotychczas wykonały w swoich placówkach ich ponad 72 tysiące.

Punkt w ERGO ARENIE będzie drugim w województwie pomorskim pod względem ilości wykonywanych szczepień. Szczepienia odbywać się będą 6 dni w tygodniu, w przedziale między godz. 8.00 a 18.00.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione będzie specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

Rejestracja na szczepienie

Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywać się będzie poprzez:
 
  • całodobową, bezpłatną infolinię – 989
  • specjalną stronę – pacjent.gov.pl
  • bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. (58) 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym niemożliwe jest zgłaszanie się osobiste do punktów szczepień w celu rejestracji.

Dojazd

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.

Tramwaj

nr 2 – przystanek  Gospody/Pomorska
nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
nr 8 –  przystanek  Osiedle  Wejhera
nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus

nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
nr 148 – przystanek  Gospody (Gdańsk)

Trolejbus

nr 31 – przystanek ERGO ARENA


Foto: Grzegorz Mehring