Image

#AktywnaSzkoła – lekcje online z trójmiejskimi sportowcami


5 odcinków, 5 ważnych tematów, kilkunastu wspaniałych gości – znanych trójmiejskich sportowców i Nauczyciel Roku 2018. We wtorek, 9 marca startuje nowy projekt Stadionu Gdańsk realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA.

W odpowiedzi na obecną sytuację pandemiczną Stadion Gdańsk chce inspirować młode gdańszczanki i gdańszczan oraz wesprzeć nauczycieli szkół podstawowych w wyzwaniu, jakim jest edukacja zdalna. W tym celu przygotował projekt edukacyjny składający się z cyklu 5 lekcji online, do których zaproszono znanych trójmiejskich sportowców. Każdą lekcję prowadzi Nauczyciel Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020 – Przemysław Staroń.

Pierwszy odcinek pn. „Motywacja i cel” trafił do gdańskich (i nie tylko gdańskich) szkół już 9 marca, a gośćmi odcinka byli: najskuteczniejszy obcokrajowiec w Ekstraklasie – Flávio Paixão oraz Dominika Domi Peszel – właścicielka największej szkoły tańca w Trójmieście.

W kolejnych odsłonach projektu (publikowanych co dwa tygodnie) zobaczymy między innymi Adrianę Dadci – Smoliniec, Annę Rogowską, Wojciecha Grzyba, Piotra Tarnackiego, Damiana Wleklaka, Adama Korola i Leszka Blanika. Lekcje będą poświęcone takim tematom jak: zdrowe odżywianie i choroby XXI wieku, rywalizacja i zasady fair play w sporcie i w życiu, pozytywne myślenie w starciu z nastoletnimi wyzwaniami i interpretacja pojęcia sukces, materiał będzie każdorazowo wzbogacony o aspekt sportowy.

Nauczyciele, którzy zgłoszą udział klasy w projekcie na adres e-mail: aktywnaszkola@arenagdansk.com będą co drugi wtorek otrzymywali nowe odcinki, scenariusze lekcji oraz zadania dla uczniów, dodatkowe materiały będą udostępnione na profilach Stadionu Gdańsk w mediach społecznościowych (Youtube, dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj).

Szczegóły dotyczące udziału w projekcie znajdują się na stronie www.stadiongdansk.com.