Image

Biblioteka dostarczy książkę do domu


Bogaty księgozbiór na wyciągnięcie ręki. Od sierpnia gdańszczanki i gdańszczanie będą mogli zadzwonić do biblioteki i poprosić o dostarczenie wybranej lektury. To nowa propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie jeszcze bliżej mieszkańców Gdańska. A to za sprawą bezpłatnej usługi „Książka do domu”.

Kto może skorzystać

Propozycja skierowana jest do gdańszczanek i gdańszczan, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność (czasową lub trwałą), nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.

Z  „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy, posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą (osobiście lub za pośrednictwem filii) zgłosić koordynatorowi pod numerem telefonu 731 420 900 chęć zapisania się. Podczas pierwszej wizyty pracownika zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności, a czytelnik otrzyma Metropolitalną Kartę do Kultury.

Jak zamówić książkę do domu?

Zbiory biblioteczne będzie można zamawiać telefonicznie lub mailowo w poniedziałki i wtorki w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku, w godzinach ich otwarcia (adresy mailowe i nr telefonów filii WiMBP dostępne są tutaj).

Książki do domu dostarczane będą pojazdem elektrycznym, którego zakup został zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Przed skorzystaniem z usługi „Książka do domu” gdańszczanki i gdańszczanie powinni zapoznać się z regulaminem tutaj.

W razie pytań, wątpliwości można kontaktować się z koordynatorem do spraw dostępności Aleną Krynicką pod numerem telefonu 731 420 900.