Image

Centrum Pracy Seniorek i Seniorów ponownie otwarte


Do aktywności po przerwie spowodowanej COVID-19 wraca Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy. Punkt, który mieści się we Wrzeszczu przy al. Grunwaldzkiej 30/32 otworzy się we wtorek, 1 czerwca.

Wraz z początkiem czerwca dojrzali gdańszczanie znów będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych im przez Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy. Punkt wznawia swoją działalność po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19.

Oferty pracy i nie tylko

Najważniejszą ofertą ponownie będzie pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe. Na seniorów czekać będzie blisko 100 propozycji zatrudnienia, zarówno w pełnym, jak i częściowym wymiarze czasu pracy. Wśród nich dominują oferty dla pracowników ochrony, ekspedientów czy konserwatorów. Są również ogłoszenia dla księgowego, florysty, geodety i konsultanta kosmetycznego. Wszystkie dedykowane są osobom dojrzałym, a więc uwzględniają specyficzne potrzeb, oczekiwań oraz przede wszystkim możliwości osób starszych.

Klienci Centrum mogą również liczyć na specjalistyczną pomoc w doborze najlepszej dla siebie oferty pracy. Zajmą się tym doświadczeni doradcy klienta, którzy m.in. w oparciu o wcześniejsze doświadczenie zawodowe seniora, jego oczekiwania finansowe, ograniczenia zdrowotne oraz preferencje dotyczące formy zatrudnienia, dopasują najciekawsze propozycje od pracodawców. Podpowiedzą również, jak opracować skuteczne dokumenty aplikacyjne i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

W punkcie znaleźć będzie można jednak nie tylko ciekawą pracę. Centrum gromadzi bowiem najważniejsze informacje o działalności lokalnych klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku czy stowarzyszeń i organizacji zajmujących się aktywizacją społeczną, kulturalną lub edukacyjną osób dojrzałych.

Zasady bezpieczeństwa

Ponieważ trwająca epidemia jest w sposób szczególny groźna dla osób dojrzałych, pracownicy Centrum rygorystycznie dbają o przestrzeganie obowiązujących zasad. Na terenie punktu konieczne jest m.in. zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz badanie temperatury.

Szczegółowe informacje o działalności Centrum Pracy Seniorek i Seniorów można znaleźć na stronie Centrum Pracy Seniorów i Seniorów lub dzwoniąc pod numer /58/ 500-56-36 (-34).