Image

Bezpłatne naprawy dla seniorów - wystarczy zadzwonić


“Złota rączka dla seniora” to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy Gdańska w wieku 70+ mogą skorzystać z bezpłatnych, drobnych usług fachowca w swoim domu. Mowa np. o wymianie cieknącego kranu, regulacji skrzypiących drzwi, przymocowaniu lustra czy podłączeniu pralki.

To już druga edycja projektu cieszącego się dużym zainteresowaniem. W tej edycji wprowadzono ważną zmianę - obniżono kryterium wiekowe, z usług fachowca korzystać mogą osoby w wieku 70+.

Projekt finansowany jest przez Miasto Gdańsk, realizuje go Gdańska Spółdzielnia Socjalna we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Praca fachowca jest dla seniora bezpłatna. Jeśli naprawa usterki wymaga zakupu materiałów, koszt który pokrywa Miasto, wynosi maksymalnie 80 zł brutto. Jeśli kwota naprawy jest wyższa, różnicę (po wcześniejszej konsultacji) pokrywa senior.

Jakie czynności wchodzą w zakres usług?

W projekcie przewidziane są drobne naprawy, których czas wykonania nie przekracza godziny. 

Przykładowe możliwe usługi:
 
  • regulacja/uszczelnienie drzwi/okien
  • wymiana deski klozetowej
  • podłączenie pralki/telewizora/zmywarki
  • wymiana lamp/żarówek/korków
  • naprawa klamek/szafek

Czego nie zrobi złota rączka? Złota rączka nie wymieni przedmiotów, które są stare lub zepsute; nie złoży mebli, nie położy parkietu, kafelek; nie naprawi sprzętów elektrycznych/elektronicznych, nie podejmie się usług związanych z instalacją gazową ani takich, które wymagają natychmiastowej interwencji i są czasochłonne.

Dane kontaktowe, by wezwać fachowca:

Gdańska Spółdzielnia Socjalna
tel.: 881 703 096
Zgłoszenia są przyjmowane w dni powszednie od 8:30 do 15:30.

W pierwszej edycji - w ciągu 8 miesięcy - z pomocy "złotej rączki" skorzystało aż 500 osób.