Image

Seniorzy mają „swój” urząd pracy

Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego wielu dojrzałych mieszkańców Gdańska nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Zwłaszcza że w kontynuowaniu zatrudnienia już od półtora roku wspiera ich Centrum Pracy Seniorek i Seniorów. Punkt zbiera dedykowane im oferty zatrudnienia, pomaga zdobyć nowe, przydatne na rynku pracy kwalifikacje, a także wspiera w podejmowaniu aktywności w wymiarze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

W działalności Centrum szczególne miejsce zajmuje pośrednictwo pracy. W punkcie można więc znaleźć dedykowane osobom starszym oferty zatrudnienia. Dominują ogłoszenia na pół etatu, dostosowane do potrzeb oraz możliwości seniorów.

Aktywizacja w wielu wymiarach

Pracownicy punktu wspierają jednak nie tylko w wyszukaniu najlepszej oferty zatrudnienia. Doświadczeni doradcy opowiadają również o tym, jak współcześnie wygląda nabór kandydatów do pracy, a także pomagają w sporządzeniu skutecznych dokumentów aplikacyjnych. W placówce można uzyskać też najważniejsze informacje o wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, sprawdzić bieżącą ofertę uniwersytetów trzeciego wieku bądź zapisać się na szkolenia realizowane przez Centrum Rozwoju Talentów.

Senior poszukiwany przez pracodawcę

Ciekawa oferta została przygotowana również dla pracodawców dysponujących wolnymi miejscami pracy. Za pośrednictwem Centrum mogą oni bezpłatnie poszukiwać kandydatów dysponujących ogromnym doświadczeniem zawodowym, praktycznymi umiejętnościami oraz niemalże ekspercką wiedzą. Obecnie w bazie danych zarejestrowanych jest już blisko 1,5 tys. seniorów o różnorodnych kwalifikacjach. Ich dobór oraz profesjonalna selekcja pod kątem potrzeb pracodawcy, to kolejna z usług świadczonych przez pracowników Centrum.

W Gdańsku zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania jest coraz większe. Od chwili swojego uruchomienia w październiku 2018 r., Centrum przyjęło niespełna 1,5 tys. ofert pracy i stale współpracuje już z ponad 600 przedsiębiorcami. Dzięki działaniom Centrum w 2019 roku pracę podjęło ponad 300 seniorów.

Lokalizacja Centrum oraz dodatkowe informacje

Centrum Pracy Seniorek i Seniorów powstało z inicjatywy Gdańskiego Urzędu Pracy i mieści się w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 30/32. Pracownicy punktu czekają na swoich klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30-14:30. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej pracadlaseniorow.pl lub pod numerem telefonu 800 125 155