Image

Powstają filmy o ECS w polskim języku migowym


Czy ECS i wystawa stała są dostępne dla osób głuchych i słabosłyszących? Tak! Produkowane są właśnie dwa filmy, aby zachęcić wszystkich ich do odwiedzin w ECS. Oba powstają w polskim języku migowym (PJM). Premiera pierwszego z nich jest zaplanowana w grudniu, jeszcze przed świętami.

To projekt, który został zainicjowany w sierpniu 2020 roku, gdy ECS wyprodukował pierwszy film w polskim języku migowym o Tablicach 21 postulatów. Narratorem była osoba niesłysząca. ECS jest przestrzenią gotową przyjąć osoby głuche i słabosłyszące. Przy kasach, w punkcie informacji, w punkcie wydawania audioprzewodników, w punktach informacyjnych Wydziału Zabaw i biblioteki oraz w audytorium (pierwsze dwa rzędy) działa stacjonarna pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych.
Urządzenie przenośne można wypożyczyć wraz z audioprzewodnikiem. 

Audioprzewodnik po wystawie stałej, którego cena jest wliczona w cenę biletu, zawiera opowieść o wystawie stałej ECS w PJM.

Z filmem łatwiej

Najnowsze produkcje realizowane są zarówno wewnątrz budynku – w ogrodzie zimowym, przy kasach, przy stanowisku z audioprzewodnikami – jak i na zewnątrz.

O wystawie opowiada osoba głucha, jest to przekaz bezpośredni, a nie okienko z osobą migającą.

Filmy były realizowane wyłącznie siłami pracowników ECS. Zdjęcia: Piotr Tomaszkiewicz, montaż: Katarzyna Skrzypiec, koordynacja projektu: Sylwia Bruna i Aneta Lehmann. Współpraca: Joanna Olejnik, Marta Rozbicka i Beata Baranowska.   

Film o Tablicach 21 postulatów dostępny jest TUTAJ.


Foto: Katarzyna Granacka