Image

Kolorowa jesień w Gdańsku


Tysiące uroczych kapust w towarzystwie fioletowych wrzosów i kolorowych chryzantem wypełnią miejskie kwietniki. To sposób na rozjaśnienie gdańskich ulic, gdy za oknem robi się szaro i buro. Pierwsze kapusty posadzone zostały w Parku Oliwskim.

Na gdańskich rabatach jesienne nasadzenia roślin będą należały do kapusty ozdobnej i chryzantem. O tej porze roku to niekwestionowane królowe rabat, cenione przez mieszkańców przede wszystkim za niezwykle dekoracyjny wygląd. Kapuściano-wrzosowa ofensywa jest już widoczna w Parku Oliwskim, gdzie na kopcach oraz w obwódkach zaczyna królować róż, czerwień oraz biel. Łącznie posadzonych zostanie tam około 1900 szt. roślin.

Za 2 tygodnie na festiwal barw zapraszamy też do Parku Oruńskiego, w którym kapuściano-chryzantemowe kompozycje złożone z blisko 1000 szt. sadzonek sprawią, że jesienią w tym miejscu zagości pozytywna energia. Oprócz parków najlepszym dowodem na to, jaka piękna jest polska jesień będzie również kolorowa kompozycja, przełamująca szarość na Rondzie Ofiar Katynia. Łącznie tej jesieni posadzimy ponad 4500 szt. kwiatów ozdobnych.