x
Image

Muzeum Gdańska przechodzi na sezon zimowy


Od poniedziałku, 3 października 2022 r., zmianie ulegną godziny otwarcia oddziałów Muzeum Gdańska w związku z rozpoczęciem sezonu zimowego. Zamknięte zostaną Kuźnia Wodna w Oliwie, Muzeum Nauki Gdańskiej i Wartownia nr 1 na Westerplatte. W weekend, 1-2 października, będzie można bezpłatnie odwiedzić te oddziały na zakończenie ich letniej działalności.

Co zwiedzać w okresie zimowym?

Muzeum Gdańska składa się z dziewięciu oddziałów, a każdy z nich mieści się w zabytkowym, wyjątkowym obiekcie. Prezentujemy w nich eksponaty i opowiadamy o wydarzeniach związanych z tysiącletnimi dziejami naszego miasta. Obiekty są udostępniane całorocznie lub sezonowo. W nadchodzącym sezonie zimowym będzie czynnych pięć oddziałów:
 
  • Ratusz Głównego Miasta
  • Muzeum Bursztynu
  • Dwór Artusa
  • Dom Uphagena
  • Muzeum Poczty Polskiej
Zwiedzanie ich będzie możliwe w godz. 10:00-16:00. W czwartki oddziały Muzeum będą czynne do godz. 18:00. Poniedziałki to dzień wolnego wstępu, zaś we wtorki oddziały będą zamknięte dla zwiedzających.

Na sezon zimowy zamknięty również zostanie punkt widokowy na wieży Ratusza Głównego Miasta.

Zakończenie sezonu i bezpłatny wstęp

W weekend, 1-2 października, na zakończenie działalności oddziałów sezonowych wstęp do nich będzie bezpłatny. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Nauki Gdańskiej w wieży kościoła św. Katarzyny, Kuźni Wodnej w Oliwie i Wartowni nr 1 na Westerplatte, które będą czynne do godz. 18.00.

W sobotę, 1 października, w Kuźni Wodnej w Oliwie odbędą się pokazy kowalskie w godzinach 12:00 - 16:00. Głównym wydarzeniem będzie produkcja stali metodą nawęglania żelaza.

 Wystawy czasowe czynne w okresie zimowym

„Wolę o tym nie mówić”. Tożsamość gdańszczan a powojenna rzeczywistość - Galeria Palowa w Ratuszu Głównego Miasta, ul. Długa 46/47, czynna do 7 maja 2023 r.

„Gedania i nie tylko. Polski sport w międzywojennym Gdańsku” - Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

„Maszty i baszty. Gdańsk i Pomorze w ilustracji Bożeny Truchanowskiej i Wiesława Majchrzaka” - Dom Uphagena, ul. Długa 12. Przedłużona do 23 października 2022 r.

Do wybranych Oddziałów Użytkownicy Gdańskiej Karty Mieszkańca, mogą skorzystać z bezpłatnego wejścia!