Image

Zostań turystą we własnym mieście z Kartą Mieszkańca


Odkrywanie miasta z Kartą Mieszkańca, warsztaty komiksowe, akrobatyczne dla najmłodszych, wspólne poznawanie legend gdańskich i podążanie ich szlakiem. Zapraszamy na tydzień pełen atrakcji - w dniach 16-22 sierpnia 2021 r. na Plac przy Forum Gdańsk (Targ Sienny 7).

W ramach wydarzenia na gości będzie czekać Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca, jak również Punkt Informacji Turystycznej. Mieszkańcy będą mieli możliwość złożenia wniosku o Kartę Mieszkańca, odnowienia swoich pakietów oraz zdobycia punktów #OdkrywamGdańsk. Zaś zespół Informatorów Turystycznych pomoże zorganizować wolny czas, wskazując gotowe pomysły na to, jak zostać turystą we własnym mieście i czerpać korzyści z posiadania Karty Mieszkańca.

Na miejscu powstanie również stała strefa chill-out’u, gdzie w ramach akcji #GdańskCzyta do dyspozycji uczestników będzie kącik książkowy (crossbooking). Czytanie na świeżym powietrzu uprzyjemnią pokazy alternatywnego parzenia kawy połączone z degustacją. 

Dodatkową atrakcję stanowić będzie wyjątkowa strefa poświęcona komiksom. Najmłodszych natomiast z pewnością zachwycą warsztaty z obszaru parkour i akrobatyki prowadzone przez zespół Movement Crew. 

Sam weekend natomiast stanie się iście legendarny – na te dni zaplanowano bowiem mnóstwo atrakcji w ramach premiery nowego wydania Księgi z legendami gdańskimi. Ich autorki - Katarzyna Czaykowska-Stój i Dominika Ikonnikow - odczytają na żywo opracowane podania, zapraszając chętnych na scenę do wspólnego czytania. A w niedzielę (22 sierpnia) autorki oprowadzą chętnych szlakiem legend gdańskich. Na uczestników przewidziano dedykowane, pamiątkowe zestawy gadżetów od Visit Gdansk.

Na spacer „Śladami legend gdańskich na nowo opowiedzianych” można zapisać się już dziś na stronie: https://spacery.gcb.visitgdansk.com/ 

Szczegółowy program wydarzenia:
poniedziałek-piątek 9:00 - 17:00, sobota - niedziela 9:00 - 19:00

Co na miejscu?
Mobilne Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca - złóż wniosek o Kartę Mieszkańca, a potem zmykaj na zakupy do Forum Gdańsk i korzystaj z rabatów! A gdy będziesz w pobliżu, nie zapomnij skorzystać z aplikacji Jestem z Gdańska, aby zeskanować kod i zbierać punkty #OdkrywamGdańsk, które można wymienić na cenne nagrody!
Punkt Informacji Turystycznej - zastanawiasz się, co robić w mieście? Zapytaj! Potrzebna Karta Turysty? Bardzo proszę. Podejdź do punktu i zakup Kartę “od ręki” korzystając z atrakcyjnych rabatów!
Strefa chill-out - weź książkę, usiądź, zrelaksuj się. W strefie samoobsługowy regał z książkami.

DZIEŃ Z KOMIKSEM
16 sierpnia
Co na miejscu?
Miniwystawa komiksowa oraz warsztaty i otwarte dyskusje prowadzone przez Bogdana Kowalewskiego.

Warsztaty z MOVEMENT CREW!
19 i 20 sierpnia w godz.: 10:00 - 17:00
Co na miejscu?
Dedykowana przestrzeń pokazowa oraz warsztaty dla dzieci z obszaru parkour i akrobatyki prowadzone przez zespół Movement Crew.

LEGENDARNY WEEKEND
21 i 22 sierpnia
Co na miejscu?
Autorki legend (Katarzyna Czaykowska-Stój i Dominika Ikonnikow) odczytają na żywo opracowane podania - w specjalnie zorganizowanej strefie (duży mostek nad Radunią) na terenie galerii. 3 sloty po 45 min.: 12:00, 14:00, 17:00.
Dla zaangażowanych uczestników, chętnych by samodzielnie odczytać fragment legendy przed publicznością, przewidziano dedykowane, pamiątkowe zestawy gadżetów od Visit Gdansk.
Całemu wydarzeniu przyglądać się będzie ekipa filmowa Visit Gdansk TV, która nakręci relację z wydarzenia.
Dodatkową atrakcję stanowić będą postaci z legend. Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie i uatrakcyjnić pobyt w Forum Gdańsk.
Dla uczestników przewidziano również specjalnie zaprojektowane wydruki z treścią legend.
22 sierpnia (niedziela)
Spacer po Gdańsku szlakiem legend gdańskich. Przewodniczki – autorki legend oprowadzą zainteresowanych uczestników szlakiem legend gdańskich. Spacer to nie lada gratka dla osób, które zechcą pogłębić wiedzę na temat „legendarnych miejsc” oraz usłyszeć wiele ciekawostek z nimi związanych.


Organizatorem wydarzenia jest Gdańska Organizacja Turystyczna. Partnerzy: Miasto Gdańsk, Forum Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Movement Arena.