x
Image

Zdobądź bilety wstępu do Muzeum Bursztynu


Co można zrobić z bursztynem na plaży lub nieużywaną jantarową ozdobą przechowywaną w domu? Opisać ich historię i przekazać do nowego Muzeum Bursztynu! Do 22 sierpnia gdańszczanki i gdańszczanie, którzy przyniosą do punktu Informacji Turystycznej na placu przy CH Forum Gdańsk bursztynową pamiątkę wraz z jej historią, otrzymają karty wstępu do nowego Muzeum Bursztynu oraz karty Darczyńcy Muzeum Gdańska.

Zbiory nowego Muzeum Bursztynu liczą około 2500 obiektów, z czego około 40% zostało podarowane przez osoby prywatne i instytucje. W nowo otwartym muzeum pokazywane i przechowane są dzieła dawnych mistrzów, nowoczesny design, okazałe bryły i ciekawe inkluzje. Wszystko to powstało po to, by opowiadać o historii Gdańska - Światowej Stolicy Bursztynu. Najwyższy czas, by w zbiorach znalazły się pamiątki wraz z osobistymi historiami jego mieszkańców.

Przekaż pierwszy! Na miejscu otrzymasz bezpłatną kartę wstępu do Muzeum Bursztynu

Pierwsze 10 osób, które w dniach 16-22 sierpnia br. przekażą swoją bursztynową pamiątkę wraz z jej historią w punkcie Informacji Turystycznej przy CH Forum Gdańsk na Targu Siennym, otrzyma kartę Muzeum Bursztynu! Karta uprawnia do nieodpłatnej wizyty dwóch osób w nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie aż do końca 2021 r.

Ważne, by znaleziony bursztyn, bądź posiadana bursztynowa pamiątka miała związek z historią Gdańska, np. została znaleziona na jednej z gdańskich plaż, bądź została wyprodukowana w Gdańsku, a jej historia… została spisana na papierze. Poza pamiątką można również przekazać rodzinną fotografię lub dokument – mówi Andrzej Gierszewski, rzecznik Muzeum Gdańska.  

Wszystkie przekazane przedmioty zostaną przekazane do zbiorów Muzeum Gdańska i kolekcji nowego Muzeum Bursztynu.

We wrześniu wszyscy uczestnicy zbiórki zostaną Darczyńcami Muzeum Gdańska!

W bursztynowej zabawie nie liczy się pośpiech. Wszyscy uczestnicy zbiórki pamiątek, którzy do 22 sierpnia przekażą przedmioty w ramach akcji, w drugiej połowie września zostaną… Darczyńcami Muzeum Gdańska!

Dzięki Karcie Darczyńcy Muzeum Gdańska uczestnicy otrzymają prawo do m.in.: nieodpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Gdańska do końca 2022 r., zniżki na wydawnictwa.

Zasady uczestnictwa w akcji

Warunkiem udziału jest pozostawienie pamiątki oraz wspomnień, ale także danych kontaktowych: imienia i nazwiska, adresu mailowego lub telefonu. W przypadku uczestników nieletnich należy również podać wiek. Najmłodszy Darczyńca Muzeum Gdańska ma obecnie 10 lat.

Pozostawienie przez uczestników danych osobowych umożliwia we wrześniu kontakt z pracownikami Muzeum Gdańska, którzy przygotują dokumenty związane z przekazaniem pamiątki do zbiorów instytucji. Po ich podpisaniu przez osobę przekazującą pakiet Darczyńcy Muzeum Gdańska: zostanie wysłany przesyłką pocztową; będzie go można osobiście odebrać w Ratuszu Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47.

Zbiórka jest prowadzona w ramach akcji „Zostań Turystą we własnym mieście” Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji jedynie za zgodą rodziców lub opiekunów.