Image

Każdy może pomóc - świąteczna akcja dla dzieci


W tym roku na gwiazdkowy, wymarzony upominek od anonimowego darczyńcy czeka ok. 600 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Ich pragnienia możemy spełnić. Wystarczy włączyć się w akcję „Każdy może pomóc” i ofiarować dziecku świąteczny prezent. Najbardziej ucieszą te przygotowane od serca.

Jak można pomóc?

Pracownicy socjalni gdańskiego Ośrodka przygotowali listy o najmłodszych podopiecznych. Zawierają one m.in. informację o:
 
  • imieniu,
  • wieku,
  • płci oraz
  • zainteresowaniach dziecka.
 
Każdy opatrzony jest kodem przypisanym dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś - ofiarodawcy. 

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl. Przygotowane, oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia, w godz. 8.00-20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Z zachowaniem obostrzeń epidemicznych - tj. utrzymanie dystansu fizycznego, ubranie maseczki, stosowanie płynu do dezynfekcji – podarki przyjmą pracownicy gdańskiego Ośrodka.

Mikołaj zapuka do drzwi najmłodszych tuż przed świętami

W związku z trwającą epidemią akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i w reżimie sanitarnym. Przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze akcji, ubrani w maseczki i rękawiczki ochronne. Dodajmy, że prezenty te zgodnie z wytycznymi sanitarnymi „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych objętych wsparciem. Inicjatorem i organizatorem akcji „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie ok. 5 150 gdańskich dzieci.