Image

Rusza nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu


Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu. Dowiedz się, jak właściwie dbać o swoje zdrowie, dzięki zajęciom i spotkaniom z gdańskimi specjalistami. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 60. roku życia i trwa od 30 stycznia do 23 marca 2023r. Zgłoszenia tylko do 25 stycznia 2023r. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoś się do programu.

Wizyta indywidualna  

Z każdą osobą, która się zgłosi, zostanie nawiązany kontakt telefoniczny w celu umówienia się na pierwszą wizytę indywidualną, na której ustala się indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Podczas wizyty indywidualnej uczestnicy otrzymują dokładny harmonogram 8 tygodni wykładów i ćwiczeń.

Plan Programu 

8 tygodni wykładów i ćwiczeń 30 styczeń - 23 marzec 2023

W okresie trwającym 8 tygodni, uczestnicy spotykają się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w czwartki, w porze przedobiadowej: 
 
  • pierwsze spotkanie obejmuje 1 godzinę wykładów i 1 godzinę ćwiczeń,
  • drugie spotkanie obejmuje 1 godzinę ćwiczeń.
Wykłady są prowadzone przez specjalistów Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, na co dzień pracujących z seniorami. Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia z zakresu:
 
  • prozdrowotnego stylu życia
  • procesu starzenia się,
  • prawidłowego odżywiania,
  • aktywności fizycznej,
  • uzależnień
  • stresu i relacji społecznych,
  • pierwszej pomocy i idei koperty życia,
  • relacji pacjent - lekarz
W czasie zajęć z aktywności fizycznej uczestnicy dowiadują się, jak w sposób dopasowany do ich możliwości i ograniczeń korzystać z ruchu w domu i na świeżym powietrzu. Zajęcia te mają charakter praktyczny. Podczas ośmiu tygodni ćwiczeń seniorzy poznają swoje możliwości i ograniczenia, są wprowadzani stopniowo do różnych form aktywności fizycznej.

Wizyta indywidualna - podsumowanie 

Wizyta indywidualna - podsumowanie  4 - 7 kwiecień 2023. Na koniec programu umawiana jest końcowa wizyta indywidualna - podsumowanie ośmiu tygodni edukacji i treningu ze specjalistami w tym samym składzie, jak podczas pierwszej wizyty, czyli z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Każdy uczestnik programu będzie sam mógł stwierdzić jak udział w programie przyczynił się do zainicjowania pozytywnych zmian w jego stylu życia. Osoby, które wymagają dodatkowego wsparcia np. w rzuceniu palenia, leczenia depresji lub rozwiązaniu innych problemów są skierowane do instytucji nastawionych na pomoc w danym obszarze.

Zgłoszenia do programu 

Jeżeli skończyłeś 60 lat i jesteś zainteresowany udziałem w projekcie zgłoś się:

Obecny nabór na program Trzeci Wiek w Zdrowiu trwa w dn. od 19 stycznia do 27 stycznia 2023.

Pakietem Trzeci Wiek w Zdrowiu zarządza Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Więcej informacji pod numerem tel.: 530 824 707

Wykłady i ćwiczenia odbywają się w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, Gdańsk - Wrzeszcz.

Dojazd:
tramwajami 3 i 5; przystanek tramwajowy „Kościuszki”.
autobusami 249, przystanek „Ostroroga” (3 minuty pieszo) i 124, przystanek „Kopalniana” (10 minut pieszo).
„SKM - stacja Gdańsk Wrzeszcz (dojście pieszo zajmie 30 minut).