Image

Nowość w gdańskich tramwajach


Nowe systemy napędowe i elektryczne, klimatyzacja, nowe fotele dla pasażerów, gniazda USB, ekrany LCD, defibrylatory AED i zupełna nowość - bezdotykowe otwieranie drzwi przez pasażerów! Właśnie zakończyła się modernizacja pierwszego z kolejnych dziesięciu gdańskich tramwajów N8C objętych modernizacją.

Gdańską flotę zasiliło kolejnych 78 nowych pojazdów, dokładniej 48 nowoczesnych ekologicznych autobusów Mercedes Citaro i 30 dwukierunkowych tramwajów Pesa Jazz Duo.  Modernizowane są również posiadane już pojazdy, by wciąż podnosić komfort podróży komunikacją miejską w Gdańsku. 

Gruntowną modernizację od kilku lat sukcesywnie przechodzą gdańskie tramwaje N8C. Do tej pory zmodernizowanych zostało łącznie już 31 tramwajów, w tym pierwszy z 10 objętych kolejnym etapem modernizacji. W ramach modernizacji tramwaje zyskują nowe systemy napędowe i elektryczne, które zapewniają wysoką niezawodność pojazdów. Tramwaje zyskują też m.in. nową powłokę lakierniczą, odnawiane jest wnętrze pojazdu, montowane są nowe fotele pasażerskie i oświetlenie LED. 

Właśnie zakończyła się modernizacja pierwszego z dziesięciu tramwajów, objętych kolejnym etapem modernizacji i wprowadzono w nim dodatkowo zupełną nowość - jest to funkcja bezdotykowego otwierania drzwi przez pasażera. Miasto Gdańsk wprowadziło to rozwiązanie jako pierwsze z miast w Polsce.