x
Image

Bezpłatne konsultacje z psychologiem, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty


Trwa nabór na bezpłatne konsultacje psychologiczne, do grupy wsparcia oraz na warsztaty rozwojowe dla osób chorych onkologicznie. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy Gdańska.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że pacjenci zbyt późno trafiają do specjalistów, a choroba jest rozpoznawana w stadium zaawansowanym. Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk zaprasza więc mieszkańców Gdańska, którzy walczą z chorobą lub właśnie zostali zdiagnozowani, na bezpłatne konsultacje z psychologiem, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty i zajęcia rozwojowe prowadzone w ramach programu „Mój osobisty plan zdrowienia”.
 
  • konsultacje z psychologiem,
  • dzielenie się doświadczeniami w grupie innych osób walczących z chorobą,
  • arteterapia,
  • muzykoterapia,
  • zajęcia sportowe,
  • konsultacje z fizjoterapeutą,
  • zajęcia mindfulness,
  • warsztaty redukcji stresu metodą TRE

– z tego wszystkiego można skorzystać w Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku działającej przy Fundacji Hospicyjnej. Wszystkie zajęcia, porady i warsztaty są bezpłatne. Ze wsparcia psychologicznego mogą skorzystać także rodziny osób chorych, by lepiej wspierać chorego bliskiego i towarzyszyć mu w walce z nowotworem.

Program konsultacji z psychologiem oraz spotkań grupy wsparcia opiera się na terapii Simontona, założeniach terapii behawioralnej oraz na wybranych technikach redukcji stresu.

Jak skorzystać z zajęć i konsultacji? Wystarczy napisać na adres: awzr@fundacjahospicyjna.pl lub zadzwonić pod numer 668 450 753 i umówić się na konsultację.

WAŻNE: konsultacje indywidualne odbywają się stacjonarnie lub online, grupa wsparcia oraz warsztaty rozwojowe ze względu na pandemię prowadzone są do odwołania w trybie online. Zajęcia sportowe (gimnastyka, nordic walking) i konsultacje fizjoterapeutyczne odbywają się stacjonarnie lub na świeżym powietrzu. 

Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska. 

Kontakt Akademii Walki z Rakiem:
awzr@fundacjahospicyjna.pl
668 450 753