Image

Hevelianum dla nauczycieli – elastyczna oferta zajęć edukacyjnych


Eksperymenty z użyciem kuchennych produktów, demaskowanie wyczynów iluzjonistów, astronomiczny teatr lalek, spotkanie z Heweliuszem i historią Gdańska w tle, ogniste tornado i węże faraona w Waszej szkole… Nauka może być fascynującą przygodą, o czym można się przekonać korzystając z oferty edukacyjnej Hevelianum – stacjonarnie, przez internet lub zapraszając edukatorów do szkoły.

W tym niełatwym dla uczniów i nauczycieli czasie, oferta Hevelianum została opracowana tak, by była dostępna niezależnie od okoliczności związanych z pandemią koronawirusa. Dostępne są zajęcia odbywające się w siedzibie Hevelianum, na Górze Gradowej w Gdańsku lub online – z wykorzystaniem profesjonalnego studia wideo i platformy Zoom. Można także zamówić lekcje wyjazdowe do szkoły. Edukatorzy Hevelianum przeprowadzą dla Was pokazy w klasie, auli czy sali gimnastycznej. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. 

Oferta została podzielona i dostosowana do grup wiekowych: przedszkola od 5 lat, zerówki, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Ze szczegółami można się zapoznać tu: www.hevelianum.pl/informacje-dla-nauczycieli.

Aby zarezerwować zajęcia, wystarczy napisać: edukacja@hevelinaum.pl lub zadzwonić: 58 742 33 52.

Ostatnie miesiące przyniosły intensywny rozwój mediów społecznościowych Hevelianum. Zakładka www.hevelianum.pl/zasoby-online zawiera bazę bezpłatnych filmów edukacyjnych, które zostały opublikowanie na YouTube (m.in. prezentujących doświadczenia naukowe, działanie instrumentów muzycznych, rozmowy z młodymi naukowcami, pomysły na kreatywne ferie czy święta). Edukatorzy Hevelianum dzielą się też swoimi pasjami i wiedzą w grupie dyskusyjnej „Uczniowie Heweliusza” na Facebooku. 

Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Po wizycie pozostaje zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy.

Naukowe zacięcie instytucji zostało niedawno docenione – Hevelianum otrzymało tytuł „Popularyzator Nauki 2020” przyznawany w ogólnopolskim konkursie przez serwis Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce”.