Image

Hevelianum wyróżnione!


Z wielką przyjemnością przyjęliśmy informację, że Hevelianum, partner Gdańskiej Karty Mieszkańca, zwyciężył w prestiżowym konkursie „Popularyzator Nauki 2020”, w kategorii „Instytucja”. Serdeczne gratulacje!

Na tegoroczną, 16. edycję konkursu Popularyzator Nauki nadeszło ok. 100 zgłoszeń. Wnioski oceniała 14-osobowa Kapituła Konkursu, złożona m.in. z doświadczonych popularyzatorów, laureatów i osób wyróżnionych we wcześniejszych edycjach konkursu. Niestety w tym roku, ze względu na pandemię, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia nagród, ale w żadnym stopniu nie umniejsza to zasłużonego sukcesu Hevelianum.

Jury doceniło, że centrum nauki łączy edukację i rekreację, a także popularyzację nauk przyrodniczych, a wystawy znajdują się w zabytkowych, zrewitalizowanych obiektach militarnych. 

„Popularyzator Nauki” to najstarszy w Polsce konkurs nagradzający uczonych, ludzi mediów, instytucje oraz społeczników, których pasją jest dzielenie się wiedzą w sposób przystępny dla każdego. Organizowany jest od 16 lat przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, obecnie – Ministerstwo Edukacji i Nauki.