Image

Nowy numer Herolda Gdańskiego już dostępny


Herold Gdański wraca w 2021 roku. Przekazujemy magazyn pełen ciekawostek i przydatnych informacji o inicjatywach i działaniach w naszym mieście. W pierwszym, dostępnym cyfrowo numerze będzie dużo o pomaganiu. Herolda można znaleźć też na portalu www.gdansk.pl.

 
Pobierz numer TUTAJ


Za nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdańsk kolejny raz udowodnił, że solidarność z potrzebującymi ma w swoim miejskim DNA. U nas znajdziecie podsumowanie. Nowością w tym numerze jest felieton Romana Daszczyńskiego, redaktora naczelnego portalu gdansk.pl. W nim także o WOŚP. Przeczytajcie i oceńcie, kto myśli podobnie?
 
Rodziców z pewnością zainteresują informacje związane z ruszającą wkrótce rekrutacją do szkół i przedszkoli. Nowością jest także szybsze, bo od 1 lutego, elektroniczne składanie wniosków o świadczenia 500+. W Gdańsku otwarto Poradnię Zdrowego Życia. Tam bezpłatną pomoc otrzymają mieszkańcy w wieku 6-18 lat i ich rodziny. A wszystko po to, żeby zapobiegać lub radzić sobie z niebezpieczeństwem uzależnień cyfrowych młodego pokolenia.
 
Wracając do pomagania - Gdańsk dba o osoby starsze, zapewniając im transport na szczepienia przeciw COVID-19. Wszyscy seniorzy, którzy potrzebują także wsparcia w drobnych domowych naprawach, mogą skorzystać z pomocy „Złotej rączki”.
 
Zapraszamy do lektury.