x
Image

Złota rączka nadal wspiera seniorki i seniorów


Dla samotnej, schorowanej, starszej osoby wymiana zepsutej żarówki w łazience czy naprawa cieknącego kranu mogą stanowić poważny problem. W takich życiowych sytuacjach gdańszczanki i gdańszczan 70+ wesprze nieodpłatnie fachowiec.

To oferta wsparcia zwłaszcza dla samotnych seniorek i seniorów, mniej sprawnych fizycznie, dysponujących skromnym budżetem. Pomoc świadczona jest w ramach trzeciej edycji projektu „Złota rączka”. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zadanie prowadzi Gdańska Spółdzielnia Socjalna.

Zgłoszenie wykonania usługi

Zgłoszenia dotyczące napraw przyjmowane są w dni powszednie, w godzinach od 8:00 do 16:00 pod numerem tel.: 881 703 096.

Pracownik GSS umówi się z potrzebującą seniorką lub seniorem na zakres i wykonanie usługi, ustali termin wizyty w mieszkaniu. W czasie epidemii naprawa odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego

Usługa jest bezpłatna, jeśli koszt materiałów potrzebnych do jej wykonania nie przekracza 80 zł brutto. Jeśli jest on wyższy, wówczas różnicę pokrywa osoba starsza - wcześniej jednak kwestia jest uzgadniana z GSS, by nie narazić beneficjenta na duży wydatek.