x
Image

Zamiast kupować, wypożycz sprzęt do rehabilitacji


Mieszkanki i mieszkańcy także w rozpoczętym roku mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy al. gen. Józefa Hallera 115 w Gdańsku. To bezpłatne wsparcie m.in. dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Potrzebujący wypożyczyć mogą m.in.
 
  • kule inwalidzkie łokciowe i pachowe,
  • ortezy 
  •  łóżka rehabilitacyjne zwykłe i elektryczne oraz gorsety.
To pomoc dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub w przypadku jego braku - dla osób wykazujących zasadność używania danego sprzętu np. z powodu wypadku. Zawsze potrzebne jest pisemne wskazanie od lekarza, o konieczności używania konkretnego urządzenia.

Jak wypożyczyć sprzęt

Wypożyczalnię prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc” w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7:30 do 15:30 oraz w środy w godz. od 10:00 do 18:00.

Wypożyczający wpłaca kaucję za pobrany sprzęt. Jej wysokość zależy od wartości urządzenia. Kaucja jest zwracana klientowi, gdy ten oddaje sprzęt. Jednorazowo urządzenie można wypożyczyć na okres do pół roku.

Gdańszczanki i gdańszczanie chcący skorzystać z oferty wypożyczalni proszeni są o wcześniejsze, telefoniczne umówienie terminu wizyty, pod numerem: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu). Wydanie sprzętu odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.