x
Image

Głosuj na projekty Budżetu Obywatelskiego z Kartą Mieszkańca!


Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 w Gdańsku. Gdańszczanki i gdańszczanie zgłosili wiele ciekawych pomysłów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych.

Wszystkie zakwalifikowane projekty, wraz z numerami znajdują się w zakładce „Budżet Obywatelski” na portalu gdansk.pl.

Kwota przeznaczona na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego to 20 830 669 zł. Głosowanie potrwa do 18 października.
 
Mieszkańcy Gdańska będą mogli głosować na 387 projektów:
  • 116 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego (w tym 97 dzielnicowych i 19 ogólnomiejskich),
  • 271 projektów Budżetu Obywatelskiego (w tym 238 dzielnicowych i 33 ogólnomiejskie).

Kto może głosować?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

Głosowanie poprzez Kartę Mieszkańca jest możliwe również dla osób niepełnoletnich, jeśli posiadają one indywidualny login (adres e-mail oraz hasło). Opiekunowie kont rodzinnych w systemie Karty Mieszkańca mogą dopisać te dane do kont swoich podopiecznych i tym samym umożliwić dzieciom samodzielne zalogowanie się i oddanie głosów na projekty Budżetu Obywatelskiego, a także otrzymanie potwierdzenia bezpośrednio na własny e-mail lub telefon. Dzięki temu głosujący młodzi ludzie są zaangażowani jeszcze bardziej - bo zupełnie samodzielnie - w sprawy miasta.

Chcesz, aby Twoje dzieci mogły zagłosować samodzielnie z Kartą Mieszkańca? Na Twoim koncie wejdź w zakładkę "Profil", wybierz dziecko i dodaj do danych adres e-mail dziecka oraz ustaw hasło.

Głosuj z Gdańską Kartą Mieszkańca!

Jeśli posiadasz Gdańską Kartę Mieszkańca, możesz za jej pomocą bezpiecznie zalogować się na stronę https://gdansk.ardvote.pl/glosuj/login i oddać głos na projekty Budżetu Obywatelskiego. To kolejne ułatwienie, z którego mogą korzystać użytkownicy Karty.

Za oddanie głosu do Twojej Karty Mieszkańca zostanie doliczony punkt bursztynowy. Osoby, które w ciągu roku zbiorą ich najwięcej, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Swój głos na projekty Budżetu Obywatelskiego będzie można oddać również w wybranych dzielnicach Gdańska, gdzie gościć będzie Mobilne Centrum Obsługi Karty Mieszkańca oraz przedstawiciele Budżetu Obywatelskiego. Harmonogram wizyt w dzielnicach dostępny jest tutaj.