x
Image

Działaj inaczej - zmieniaj Gdańsk!


Zupełnie nowa, innowacyjna odsłona Programu INNaczej właśnie ruszyła! Już teraz zgłoś swój pomysł i weź udział w Inkubatorze Innowacji Społecznych. Masz czas tylko do 22 października 2021 roku.

Tegoroczna edycja ma dwie główne części inkubacyjną i grantową. Półroczny Inkubator Innowacji Społecznych, to przestrzeń nauki, zdobywania doświadczeń i pracy nad zgłoszonym pomysłem. Jest to kompleksowe przygotowanie do Funduszu Innowacji Społecznych, w którym najlepsze rozwiązania mają szansę na zdobycie nawet 10 tysięcy złotych na wdrożenie i przetestowanie swojego pomysłu.

Dla kogo jest INNaczej?

Jest to wyjątkowy Program, do którego aplikować mogą osoby indywidualne i grupy nieformalne, które chcą się rozwijać i uczestniczyć w procesie pracy nad swoim pomysłem. A także być częścią grupy zaangażowanych, świadomych mieszkańców i mieszkanek, którzy działają na rzecz swoich społeczności i całego Gdańska.

Czym jest INNaczej oraz jaki ma cel?

Nadrzędnym celem Programu jest poprawa jakości życia mieszkańców i mieszkanek Gdańska, poprzez wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć, dotyczących polityki społecznej. Dlatego INNaczej koncentruje się na edukowaniu i wzmacnianiu kompetencji innowatorów i innowatorek społecznych poprzez naukę w działaniu. Ponadto służy finansowaniu inicjatyw, które pomogą rozwiązać rzeczywiste wyzwania społeczne, dotychczas nie podjęte lub podejmowane do tej pory w inny sposób.

Jakie pomysły można zgłaszać do INNaczej?

Program INNaczej jest kierowany do osób, które poszukują zmiany wokół siebie, w przestrzeni społecznej, w życiu codziennym. Komisja wybierze najciekawsze zgłoszone pomysły, a następnie zaprosi pomysłodawców do Inkubatora Innowacji Społecznych. To półroczny program doskonalenia innowacji pod okiem ekspertów i ekspertek. Pozwoli on dopracować pomysł, by był jak najlepszym rozwiązaniem wyzwania społecznego. Po zakończeniu procesu inkubacji najlepsze inicjatywy mogą liczyć na grant nawet do 10 tysięcy złotych.

Przeczytaj o projektach z poprzednich edycji, które uzyskały wsparcie TUTAJ.

Na jakie wsparcie mogą liczyć innowatorki i innowatorzy społeczni?

Już na pierwszym etapie można skorzystać z pomocy i porozmawiać o swoim pomyśle z koordynatorką Programu. Poza wiedzą i funduszami zapewniamy także możliwość bezpłatnego korzystania z przestrzeni coworkingowej.

Aby wziąć udział w Programie wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy online dostępny pod adresem:
https://innaczej.pl/edycja-5/.

Wszystkie dokumenty Programu INNaczej dostosowane są także dla osób słabowidzących.
Termin zgłoszeń mija 22 października 2021.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.innaczej.pl