x
Image

Wielki Kraken w Dworze Artusa


Prawie 15-metrowa rzeźba przedstawiająca mitycznego Krakena do końca listopada br. unosić się będzie nad głowami zwiedzających w Dworze Artusa. W odbiciu rzeźby znajdą się Wieki Piec, malowidła oraz historyczne modele okrętów z kolekcji Muzeum Gdańska. Instalację przygotował Oskar Zięta, znany na całym świecie designer.

„W głębi odbicia” to wystawa czasowa polegająca na interwencji współczesnych obiektów użytkowych w historyczne przestrzenie Dworu Artusa i Domu Uphagena. W dwóch oddziałach Muzeum Gdańska do 28 listopada widzowie będą mogli zobaczyć ponad 100 autorskich projektów Oskara Zięty w formie krzeseł, luster oraz innych obiektów, które stanęły obok historycznych eksponatów. Największą z realizacji jest rzeźba Krakena, którą będzie można zobaczyć w Wielkiej Hali Dworu Artusa.

Muzealnicy przyznają, że wystawa czasowa „W głębi odbicia” przygotowana przez znanego na świcie projektanta budzi w zwiedzających Dwór Artusa i Dom Uphagena duże emocje.

Przypominamy, że Dwór Artusa można raz w roku kalendarzowym zwiedzić bezpłatnie z Kartą Mieszkańca. Przed wizytą upewnij się, że Twoja karta jest aktywna i dodaj pakiet mieszkańca 2021. Instrukcję, jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Oskar Zięta - architekt, artysta i projektant procesów. Stworzył ponad 200 oryginalnych form użytkowych, w których wypracował własny rozpoznawalny styl. Autor rzeźb, które manifestują jego pełne pasji eksperymentalne podejście do projektowania. Głównym paradygmatem jego twórczości jest eksplorowanie formalnych i technicznych właściwości metalu przekształcanego przy wykorzystaniu autorskiej technologii FiDU.